Zdecydowane pierwsze zwycięstwo!

Pierwsze trzy punkty meczowe zapisuje na swoim koncie Grupa Azoty Akademia Tarnowska Tarnów. Spotkanie z ITA TOOLS Stal Mielec pomimo wyniku 3-0 dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom w Arenie Jaskółka Tarnów sporo emocji.

W pierwszą partię spotkania lepiej weszły mielczanki, które wypracowały sobie trzy punkty przewagi, tarnowianki wydały się trochę zaskoczony takim przebiegiem meczu. Ciężar odrabiania strat wzięła na siebie Wiktoria Szumera. Później swoje umiejętności pokazała Judyta Gawlak. „Judi” w pewnym momencie grała jak zaczarowana i skakała dokładnie tam, gdzie chciały atakować mielczanki. Udana gra blokiem doprowadziła do stanu 18-12 i taką przewagę Tarnów utrzymał do końca seta.

Kolejny set należał w całej rozciągłości do „Żyraf”. Znowu świetnie grała Gawlak, swoje punkty zagrywką dorzucała świetnie dysponowana Daniela Dżaković. Mielczanki zaczęły odrabiać starty, ale na tablicy wyników było już 20-11. Grupa Azoty Akademia Tarnowska pewnie dowiozła do końca bezpieczną przewagę.

Początek ostatniej potyczki tego wieczoru tylko na początku był kopią drugiego seta. Tarnowianki prowadziły już 17-10 i wtedy rozpoczął się przestój w grze gospodyń. Po dobrej grze Stali na tablicy wyników pojawił się rezultat 22-22. Na domiar złego boisku musiała opuścić Daniela Dżaković, która w jednej z akcji doznała urazu. Na boisku pojawiła się Julita Molenda, która jeszcze nie miała szansy w tym spotkaniu. Dobrą zmianę i wprowadzenie pewności w grze dała Katarzyna Marcyniuk. Dobra gra zmienniczek przyniosła tarnowiankom upragnione trzy punkty. Grę na przewagi i cały mecz zakończył blok Kariny Chmielewskiej.

MVP: Judyta Gawlak

Grupa Azoty Akademia Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0
(25:16, 25:14, 27:25)

Składy zespołów
Grupa Azoty Akademia Tarnów: Zakościelna (8), Moscickaya (6), Chmielewska (6), Dzaković (11), Gawlak (12), Szumera (15), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk (2), Calkins, Molenda, Szczygieł-Głód
ITA TOOLS Stal Mielec: Dyduła (1), Nowacka (2), Bałucka (3), Mucha (15), Kubacka (1), Kucharska (4), Łyduch (libero) oraz Bryda (6), Lymareva (7), Laskowska-Azab (5), Walczak