Powrót do „Żyrafiego Domu”

29.12.2022 TARNOW UL. TRAUGUTTA ( POLAND ) SIATKOWKA KOBIET ( WOMEN’S VOLLEYBALL ) TAURON LIGA KOBIET MECZ ROLESKI GRUPA AZOTY TARNOW – UNI OPOLE ( GAME ) NZ MARTA LYCZAKOWSKA GABRIELA PONIKOWSKA ALEKSANDRA ZURAWSKA KLAUDIA SWISTEK RADOSC ZE ZWYCIESTWA , ZWYCIESTWO WYGRANA EMOCJE FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Po przerwie noworocznej tarnowskie „Żyrafy” wracają na Arenę Jaskółka w ramach ligowych zmagań. Tarnowianki są w bardzo dobrej formie w ostatnim czasie, ponieważ w trzech poprzednich meczach tarnowianki dopisały do swojego konta 7 punktów na 9 możliwych do zdobycia. W ostatnim meczu Jedynka co prawda przegrała w Łodzi, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Z kolei zespół z Wrocławia po ekscytującym meczu w Bydgoszczy dopisał 2 punkty do dorobku. Pikanterii spotkaniu dodaje fakt, że zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Wygrana w tym spotkaniu da przewagę psychologiczną w walce o fazę play-off, ale także faktyczną w postaci przewagi punktowej. Oba zespoły w tym sezonie miały swoje wielkie mecze, ale także i te słabsze, dlatego trudno wskazać zdecydowanego faworyta spotkania. Na pewno dla gospodyń cennym wsparciem będą kibice, którzy liczenie w tym sezonie wypełniają halę przy Traugutta.

Jedynka prowadzona przez Marcina Wojtowicza wypracowała swój styl gry, oparty na waleczności i ogromnej ambicji. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Magdaleny Ociepy, która w meczu w Łodzi była wyróżniającą się postacią w tarnowskiej drużynie, podkreślenia w tym miejscu wymaga fakt, że tarnowska środkowa na początku sezonu nie miała wielu okazji do gry.

Początek spotkania w piątek 13.01.2023 r. o godzinie 19.