„Ostatnia szansa, ostatniej szansy”

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów posiada jeszcze minimalne szanse na znalezienie się w czołowej ósemce ligi, aby tak się stało konieczna jest wygrana w „domowym” meczu w Łodzi i wygrana kilka dni później we Wrocławiu. Jednakże jak pokazuje matematyka nawet 6 punktów może nie wystarczyć do tego aby znaleźć się fazie play-off, trzeba również liczyć na korzystny układ innych spotkań.

Jak wiadomo mimo, że formalnie gospodarzem piątkowego meczu jest drużyna „Jedynki”, to mecz z racji niedostępności w tym terminie „Areny Jaskółka” odbędzie się w Łodzi. W pierwszym spotkaniu tarnowianki przegrały z drużyną Grot Budowlanych Łódź w stosunku 3-2. Forma tarnowianek w ostatnich meczach jest bardzo zmienna, w starciu ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem jakim jest ŁKS Łódź, tarnowianki potrafiły wywalczyć jeden punkt, natomiast w meczu z drużyną UNI Opole, która wydaje się być na podobnym poziomie co zespół tarnowski, „Żyrafy” były tłem i przegrały 3-0.

Drużyna Grot Budowlanych Łódź z pewnością celuje w czołowe miejsca tabeli. Patrząc na „potencjał ludzki” łodzianek są one w stanie osiągnąć ten cel. Jedyną bolączką jest bardzo nierówna forma i tzw. „falowanie” gry drużyny Grotu. Możliwe, że wpływał na to udział w europejskich pucharach i związane z tym dodatkowe mecze. Mimo wszystko spotkanie powinno być ciekawe i przynieść sporo emocji.

Początek spotkania godz. 17:30 w Sport Arenie w Łodzi, transmisja Polsat Sport