Derbowa środa w Tarnowie!

Już w środę o godzinie 19 w Arenie Jaskółka Tarnów odbędzie się derbowe spotkanie pomiędzy Grupa Azoty Akademia Tarnów a ITA Tools Stal Mielec. Spotkanie wzbudza wiele emocji, ponieważ jest bardzo prestiżowo traktowane przez kibiców.

Historia spotkań obu zespołów jest już dość długa, drużyny wielokrotnie mierzyły się ze sobą na froncie pierwszoligowym. Często mecze te miały niesamowite zwroty akcji i były siatkarskim świętem. Kibice z pewnością świetnie pamiętają potyczki tych zespołów z 2022 roku, kiedy to w finale zespoły walczyły od Tauron Ligę. Spotkanie te doskonale pamiętają Julita Molenda i Judyta Gawlak, które wtedy reprezentowały zespół z Mielca, natomiast cały czas ciepło wspominana w Tarnowie – Pola Nowacka, która w tamtym meczu grała w tarnowskich barwach., zagra przeciwko „Żyrafom”.

Oba zespoły potrzebują punktów. Tarnowianki mają na swoim koncie tylko jeden, a mielczanki dwa. Jedni i drudzy jeśli chcą myśleć o czołowej „ósemce” muszą to spotkanie wygrać. Optymistyczną przesłanką dla gospodyń jest, że po zmianie szkoleniowca, zawodniczki z większą wiarą podchodzą do kolejnych potyczek.

Arena Jaskółka 9.11.2023 godz.19 Polsat Box