Bielsko-Biała po raz drugi lepsze od „Jedynki”

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów nie sprawił niespodzianki w meczu 16 kolejki Tauron Ligi. BOSTIK BKS Bielsko-Biała wygrał 3-1 i dopisał 3 punkty do ligowej tabeli. Mecz mógł się jednak podobać, tarnowianki mogą żałować 4 seta, kiedy prowadziły na początku seta, a ostatecznie roztrwoniły początkową przewagę.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja gospodyń, które wygrały pewnie do 15. W drugim secie nastąpiło przebudzenie tarnowianek, które doprowadził do stanu 1-1. W trzecim secie to znowu BKS odniósł zwycięstwo i na tablicy wyników było 2-1.

Ostatnia partia, jak się miało później okazać, przyniosła sporo emocji. Tarnowianki jednak dopadła niemoc znana ze wcześniejszych spotkań, po fragmentach fantastycznej gry przychodziły spore przestoje, zaczęły też się wkradać błędy indywidualne, to wszystko złożyło się na fakt, iż tarnowianki nie wywożą z Bielska-Białej nawet punkciku. Należy uznać, że było to kolejna już w tym sezonie nie wykorzystana szansa Jedynki. Na wyróżnienie u pokonanych zasługuje Klaudia Świstek, która liderowała „Żyrafom” i Ada Rybak, która zagrała całkiem solidne spotkanie.