Lider za mocny dla tarnowianek

ŁKS Commercecon Łódź okazał się za mocny dla tarnowianek w meczu 7 kolejki Tauron Ligi. „Żyrafy” mimo porażki pokazały się z niezłej strony.

W pierwszym secie Tarnów, grał bardzo dobre spotkanie wygrywając już nawet 5 punktami. W ostateczności tarnowianki wygrały tego seta 25-23. Na trybunach zapanowała euforia, ponieważ zdecydowanie lepszym zespołem w pierwszym secie był Tarnów.

Drugi i trzeci set należał zdecydowanie już do lidera tabeli i zespołu, który reprezentuje Polskę w europejskich pucharach. Klasą wykazywała się Klaudia Alagierska-Szczepaniak, swoje punkty dorzucała Valentina Diouf. Również Zuzanna Górecka i Roberta Ratzke utrudniały grę tarnowianką bardzo nieprzyjemną zagrywką, stąd też te dwa sety były zdecydowanie na korzyść łodzianek.

Tarnów miał jeszcze cień nadziei na pozostanie w meczu i ugranie co najmniej jednego meczowego oczka. Czwarty set zaczął się optymistycznie, drużyny grały nawet punkt za punkt. W połowie seta to ŁKS zyskał przewagę, po kilku błędach ze strony tarnowskiej. W samej końcówce za sprawą dobrej zagrywki Marty Łyczakowskiej, „Jedynka” próbowała ambitnie odrabiać starty, jednakże ŁKS pokazał spokój i pewnie wygrał ostatnią partię, inkasując do tabeli 3 punkty meczowe.

MVP Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS)