Rysice zdecydowanie lepsze od Żyraf

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonał Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów w stosunku 3-0, w meczu 14 kolejki Tauron Ligi. Mimo pewnej wygranej tarnowianki nie dawały za wygraną i próbowały dotrzymywać kroku rozpędzonej drużynie z Rzeszowa.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęły rzeszowianki, które po pierwszych minutach gry wygrywały już 6-1. Jedynka nie dawała za wygraną i próbowała gonić zespół z Rzeszowa, tarnowianki doprowadziły nawet do stanu 18-19, jednak błędy w zagrywce i niewykorzystywanie prostych, często darmowych piłek pozwoliło wygrać gościnom 25-20.

W secie numer dwa zespoły na początku grały jak równy z równym. Ku zdziwieniu zgromadzonych na hali w Tarnowie to Jedynka była stroną przeważającą. W połowie seta na tablicy wyników widniał wynik 13-10 dla gospodyń. Trener Antiga poprosił o czas i role się odwróciły. Rzeszowskie trio Centka, Orvosova i Szlagowska wrzuciły drugi bieg, co pozwoliło od powyżej wskazanego stanu zdobyć tarnowianką do końca seta zaledwie… cztery punkty.

Trzeci, jak się potem okazało ostatni set tego wieczoru, to już zdecydowana dominacja wicemistrzyń Polski. Rzeszowianki zagrały koncert, a dzielne tarnowianki stanowiły dla nich tło. Mimo wszystko starały się zostawiać na boisku serce za co należą im się brawa. Set ten zakończył się wynikiem 25-14 dla gościn.