Wygrana na koniec roku!

29.12.2022 TARNOW UL. TRAUGUTTA ( POLAND ) SIATKOWKA KOBIET ( WOMEN’S VOLLEYBALL ) TAURON LIGA KOBIET MECZ ROLESKI GRUPA AZOTY TARNOW – UNI OPOLE ( GAME ) NZ YULIA GERASYMOVA GERASYMOWA GABRIELA PONIKOWSKA MVP MECZU FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

W najlepszy możliwy sposób siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów zakończyły rok 2022. W meczu z UNI Opole, tarnowianki były wyraźnie lepsze i zainkasowały 3 punkty do ligowej tabeli, wygrywają w stosunku 3-0. Kibice, którzy liczyli na pięciosetowy bój srogo się zawiedli.

Spotkanie na początku było bardzo nierówne. Po pierwszych akcjach spotkania goście prowadzili już 8-4 i optycznie to opolanki lepiej prezentowały się na boisku. Trener Wojtowicz wziął czas i gra się odwróciła, to Opole wyglądało jak cień drużyny z początku seta, przegrywając już 16-11. W tym momencie UNI zaczęło jednak gonić wynik. Dużą rolę w tym secie odegrała czujność sztabu szkoleniowego z Tarnowa i branie challengu w odpowiednich momentach, przez co tarnowianki zyskały 3 punkty po weryfikacjach, ostatecznie wygrywając seta 25-22.

Kolejne dwa sety to popis tarnowianek, który były dla Opola bardzo niegościnne od tego momentu. Od drugiej partii wszystko w drużynie „Jedynki” funkcjonowało w jak najlepszym porządku. W ataku rządziły Kowalska i Marcyniuk, jednak na uwagę zasługuje znakomita gra pary środkowych Gierasimowa i Ponikowska miały „swój dzień”. Ataki z „krótkiej” Ponikowskiej prezentowały najwyższy poziom, co przełożyło się na statuetkę MVP! Ostatecznie dwa ostatnie sety skończyły się odpowiednio do 19 i 18 na korzyść gospodyń. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra frekwencja kibiców w Arenie Jaskółka. Tarnów bliżej fazy play-off, zaś Opole znacznie wydłużyło sobie drogę do wspomnianej fazy sezonu.

Na tym kończy się rok 2022 w tarnowskiej siatkówce rok, który zostanie zapamiętany, rok który był historyczny, rok który pokazał ogromny potencjał siatkówki w Tarnowie. Jego szersze podsumowanie niebawem na naszej stronie internetowej.