Wracamy po przerwie

Po przerwie związanej z wycofaniem się klubu z Legionowa, Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów powraca do zmagań w ramach rozgrywek Tauron Ligi. Tarnowianki mimo teoretycznie wolnego weekendu nie próżnowały. W piątek (10.03) tarnowskie siatkarki rozegrały sparing z reprezentacją Algierii, wygrany 4-0.

Przechodząc natomiast do najbliższego meczu w Opolu, oba zespoły zaliczyły całkiem niezłe spotkania z faworytami rozgrywek. Tarnowianki w Łodzi uległy ŁKS-owi 3-2 i w takim samym stosunku Opole przegrało z Rzeszowem, dzięki czemu oba zespoły dopisały „oczko” do ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie będzie kluczowe dla walki o fazę play-off, przegrany definitywnie pożegna się z marzeniami o jakimkolwiek lepszym miejscu niż dziewiąte. W pierwszym spotkaniu w Tarnowie to „Żyrafy” okazały się lepsze, wyraźnie pokonując UNI w stosunku 3-0.

Problemem dla trenera Wojtowicza może być wypadnięcie ze składu Wiktorii Kowalskiej, cały ciężar „ataku” oprze się zatem na Wiktorii Szumerze. Świetne spotkanie w Łodzi zagrała Marina Mazenko, stały niezły poziom prezentują Marcyniuk i Ponikowska. Mimo, że zespoły zajmują 11 i 10 miejsce w lidze, mecz powinien być bardzo ciekawy, z ogromną stawką i wielkim ładunkiem emocjonalnym.

Początek meczu w Opolu o godzinie 19 w sobotę (18.03). Transmisja Polsat Box Go.