W sobotę „Jedynka” zadebiutuje na „Jaskółce”

W sobotę drużyna Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów zadebiutuje w Arenie Jaskółka przed własną publicznością w rozgrywkach Tauron Ligi. Rywalem tarnowianek będzie drużyna BKS Bostik Bielsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 19.

Pierwsze spotkanie w historii tarnowskiego sportu w najwyższej lidze siatkówki kobiet, już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem. Tarnowianki już w 1 lidzie, grając jeszcze na hali PWSZ (obecnie ANS) mogły liczyć na spory doping kibiców, nie inaczej jest w przypadku Tauron Ligi. Trener Marcin Wojtowicz z optymizmem i pokorą podchodzi do tegorocznych rozgrywek, o czym wspominał ostatnim wywiadzie dla uksjedynka.com 

Popularna “Jedynka” oprócz pierwotnie ogłoszonego składu, wzmocniła się pozyskanymi z Częstochowy Adą Rybak i Wiktorią Szumerą. Solidnie w tym sezonie prezentuje się Katarzyna Marcyniuk, Anna Pawłowska, Klaudia Świstek (wybrana do drużyny 2 kolejki Tauron Ligi) i Wiktoria Kowalska. 

Tarnowianki jak na razie w ligowej tabeli zgromadziły 2 punkty, która dała wygrana w wyjazdowym spotkaniu na trudnym terenie w Kaliszu, co daje jak na razie 10 miejsce w tabeli. Nie można zapominać, że dwa ostatnie spotkania Tarnów rozegrał z wicemistrzem Polski z Rzeszowa i mistrzem Polski z Polic. Mimo porażek w tych dwóch spotkaniach w stosunku 3-0, “Jedynka” nie przyniosła wstydu swoim kibicom grając bardzo ambitnie.

Drużyna z Bielska-Białej jak na razie w tabeli zgromadziła 6 punktów, na co składają się dwie wygrane i dwie porażki, co daje 6 miejsce w tabeli. Zespoły, które zagrają w sobotę na “Jaskółce” mierzyły się już w przedsezonowym sparingu, gdzie BKS wygrał 3-2.

Emocji z pewnością nie zabraknie. Bilety dostępne przed meczem w kasie oraz w sprzedaży internetowej: https://www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1367