Styczeń na zero

Fatalnie rozpoczął się rok 2024 dla siatkarek z Tarnowa. W miesiącu styczniu nie udało się powiększyć zdobyczy punktowej, co więcej nie udało się zdobyć nawet jednego seta.

Terminarz nie rozpieszczał „Żyraf”. Miesiąc rozpoczął się od wyjazdowego spotkania z drużyną Grotu. Łodzianki nie miały większych problemów i wygrały 3-0. Podobne scenariusze miały spotkania domowe z BKS-em i ŁKS-em. Bielszczanki jaki i łodzianki mocno punktowały Tarnów, który nie miał w tych spotkaniach nic do powiedzenia. Pech nie omijał także tarnowianek, kontuzje dopadły Judytę Gawlak i Danijelę Dżaković. W żadnym stopniu nie usprawiedliwia to słabej gry tarnowianek.

Kulminacją słabego miesiąc był mecz w Mielcu. Tarnowianki w pojedynku z beniaminkiem z Mielca nie mieli nic do powiedzenia. Mecz ten był bardzo ważny dla dolnego układu tabeli, pech przed samym meczem dopadł także Katarzynę Marcyniuk, która na ostatni treningu skręciła nogę. Mielczanki inkasując trzy punkty praktycznie zapewniły sobie ligowy byt. Tarnowianki cały czas pozostają w grze o Tauron Ligę warunkiem, co oczywiste, jest zdobywanie punktów. Nie ma co ukrywać zespół jest w głębokim kryzysie i jedynie ciężka praca może pozwolić na odbudowanie zespołu i powrót do dobrej gry.

Poniżej wyniku ostatniego meczu:

MVP: Emilia Mucha

ITA TOOLS Stal Mielec – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0
(25:16, 25:18, 26:24)

Składy zespołów:
ITA Tools Stal Mielec: Nowacka (7), Laskowska-Azab, Mucha (20), Gierszewska (17), Kubacka (9), Kucharska (8), Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero) i Dyduła


Grupa Azoty Akademia Tarnów: Mościckaja (5), Molenda (10), Chmielewska (2), Dżaković (5), Gawlak (10), Szumera (12), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (1), Calkins (1), Szczygieł-Głód i Usheva