Skuteczny rewanż Opola

Zespół UNI Opole postawił twarde warunki tarnowskiej drużynie w sobotni wieczór i pewnie wygrał w stosunku 3-0. Porażka w Opolu powoduje, iż tarnowianki mają już tylko iluzoryczne szanse na grę w fazie play-off.

Wszystkie sety w meczu wyglądały podobnie. Opolanki kontrolowały grę. W momentach, w których „Żyrafy” dochodziły gospodynie, te natychmiast odskakiwały. Brakowało dobrego przyjęciu jak również wykończenia akcji ze strony tarnowskiej. Trener Wojtowicz próbował na ile mógł rotować składem, jednak nie niewiele się to zdało, z pewnością zabrakło Wiktorii Kowalskiej, która jak sama zapowiedziała ma być gotowa na mecz z Grotem.

Po stronie pozytywów można zapisać kolejny niezły występ Mariny Mazenko, która na dobre zadomowiła się już w tarnowskim zespole. Tarnowski zespół pognębiła jego była zawodniczka, a mianowicie Vivian Pellegrino, która znakomicie prezentowała się zarówno w ataku jak i obronie.

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa spotkania, w których z pewnością trzeba postawić wszystko na jedną kartę i spróbować wywalczyć punkty.

MVP Vivian Pellegrino (Opole)