Siatkarska „remontada” w Radomiu! Drugi triumf „Jedynki”!

W meczu 6 kolejki Roleski Grupa Azoty Tarnów pokonał Radomkę Radom w stosunku 3-2. Mecz miał niesamowity przebieg i niewiarygodne zwroty akcji.

Mecz rozpoczął się od dwóch pewnych wygranych gospodyń. Do trzeciej partii Radomka przystępowała jako faworyt i nic nie wskazywało na to, że tarnowianki będą w stanie wywieźć z Radomia jakiekolwiek punkty, nie mówiąc o końcowym zwycięstwie. Końcówka trzeciego seta była bardzo emocjonująca, zespoły grały na przewagi, Radomka w pewnym momencie mogła zakończyć spotkanie, „Żyrafy” tylko w sobie znanym stylu potrafiły bronić piłki i wracać do gry, ostatecznie przechylając wagę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść (31-29).

W czwartej partii wydawało się, że Radomka obudzi się i wróci do dobrej gry, jednakże to „Jedynka” była stroną przeważającą, popełniającą mniej błędów i grającą konsekwentniej. Dzięki temu tarnowski zespół doprowadził do stanu 2-2 w meczu. Na uwagę zasługuje także wprowadzenie w niektórych fragmentach meczu Wiktorii Szumery, które dawało zespołowi ożywienie.

Tie-break jak to tie-break rządzi się swoim prawami. Od początku seta drużyny grały bardzo równo, w połowie partii wydawało się, że to Radomka jest bliżej dwóch punktów meczowych prowadząc 8-6. Tarnowianki po raz kolejny nie spuściły głów, pokazując ogromną siłę charakteru, wygrywając 15-13 i cały mecz w stosunku 3-2.

Na pochwały zasługuje cały zespół, z pewnością jednak należy wyróżnić Katarzynę Marcyniuk (MVP meczu) wyrastającą na jedną z liderek zespołu, Wiktorię Kowalską, która powraca to dobrej formy po problemach zdrowotnych, Annę Pawłowską, dla której zmiana ligi nie zrobiła żadnego wrażenia oraz solidnie grającą Gabrielę Ponikowską. Tarnów po raz drugi w tym roku zdenerwował bukmacherów.