Czekamy na przełamanie!

Już w najbliższy piątek Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów podejmie we własnej hali MOYA Radomka Lotnisko Warszawa Radom. Tarnowianki liczą na przełamanie z drużyną, z którą udało się już w tym sezonie wygrać. Radomka zajmuje 8 miejsce w tabeli i ma 1 punkt przewagi nad Jedynką, co za tym idzie mecz ten może przynieść poważne przetasowania w walce o fazę play-off.

Tarnowianki mogą żałować kilku ostatnich spotkań, gdyż z silniejszymi rywalami można było powalczyć o punkty, szczególnie w Bielsku-Białej, gdzie w partii o pozostanie w meczu „Żyrafy” dość wyraźnie prowadziły, by ostatecznie przegrać seta i mecz. Drużyna ostatnio grała bardzo nierówno, cieszyć natomiast może w ostatnich meczach niezła postawa najmłodszych zawodniczek, tj. Ady Rybak i Wiktorii Szumery.

Oba zespoły mierzyły się również w przedsezonowych sparingach, gdzie górowała Radomka, wydawało się wtedy, że będzie to zespół, który realnie włączy się do walki o najwyższe cele. Stało się jednak inaczej i do końca rundy zasadniczej radomianki muszą drżeć o miejsce w „ósemce”.

W piątek zatem czeka nas znowu ciekawe siatkarskie widowisko. Będzie to zarazem przedostatni domowy mecz „Roleskiego” w rundzie zasadniczej. Początek spotkania o godz. 19 w Arenie Jaskółka.