Punkt budujący zespół

29.12.2022 TARNOW UL. TRAUGUTTA ( POLAND ) SIATKOWKA KOBIET ( WOMEN’S VOLLEYBALL ) TAURON LIGA KOBIET MECZ ROLESKI GRUPA AZOTY TARNOW – UNI OPOLE ( GAME ) NZ WIKTORIA KOWALSKA KATARZYNA MARCYNIUK SYLWETKA FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Nie lada emocji przyniosło spotkanie 10 kolejki Tauron Ligi, pomiędzy Grotem Budowlani Łódź a Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów. Ambicja, wola walki i trud tarnowianek włożony w spotkanie został nagrodzony 1 punktem meczowym.

W pierwszym secie niespodziewanie tarnowianki kontrolowały do pewnego momentu przebieg spotkania, niestety słabsza końcówka sprawiła, że to Grot cieszył się z wygrania seta 25-20. Należy tutaj wyróżnić prawe skrzydło zespołu Grotu, które znakomicie funkcjonowało w tym secie.

W drugim secie oglądaliśmy pełną dominację zespołu z Łodzi, ich przewaga była niepodważalna, co zakończyło się łatwym zwycięstwem Budowlanych w stosunku 25-15.

Kiedy wydawało się, że trzeci seta będzie dla Grota formalnością, przebudziły się tarnowianki. Znakomita zagrywka oraz gra środkiem boiska przyniosły „Jedynce” wygraną i pozostanie w meczu. Czwarta partia była równie emocjonująca ale ton nadawał zespół gości. Grot starał się ambitnie gonić beniaminka ten zagrał konsekwentnie i czujnie. Po raz kolejny dobra zagrywka utrudniała życie łodziankom, które doprowadziły do stanu 2-2.

W piątej partii klasę pokazał zespół gospodyń. Mimo początkowego prowadzenia tarnowianek, Grot szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę, której nie oddał już do końca spotkania, zapewniając sobie dwa punkty meczowe. (15-7)

Należy pochwalić zespół „Jedynki” za pokazanie. po raz kolejny w tym sezonie, ogromnego serca do walki. Na wielkie słowa uznania zasługuje Magdalena Ociepa, która została obdarzona kredytem zaufana przez trenera Wojtowicza i z całą pewnością ten kredyt spłaciła, oprócz „środka” bardzo dobrze w tym meczu funkcjonował blok w tarnowskiej drużynie. Kolejny wielki mecz Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów, który udowadnia, że jest rywalem niewygodnym, nie bojącym się wielkich, możnych klubów grających w Tauron Lidze.

MVP: Melis Durul (Łódź)