Przystanek nr 4 – Rzeszów

Bardzo trudne zdanie czeka tarnowskie siatkarki w piątkowy wieczór w Arenie Jaskółka, które będzie zarazem czwartym z serii pięciu meczów u siebie. Do Tarnowa przyjeżdża zespół Developres Bella Dolina Rzeszów. Rzeszowianki to z pewnością jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Zespół „Rysic” ma w sowich szeregach wielkie gwiazdy, jak choćby Jelenę Blagojević czy Katarzynę Wenerską. Również sukcesy siatkarskie i trenerskie Stephana Antigi trudno wymienić jednym tchem, największym jest z pewnością mistrzostwo świata zdobyte z reprezentacją Polski mężczyzn w 2014 roku. Jeśli chodzi o dorobek francuskiego trenera w Rzeszowie, to składa się na niego Superpuchar Polski i trzy wicemistrzostwa Polski.

Piątkowe spotkanie to będzie również czas powrotów. Do Tarnowa zawita bardzo ciepło wspominana przez kibiców Magdalena Jurczyk, zaś trener Marcin Wojtowicz stanie naprzeciwko zespołu, który kiedyś miał okazję prowadzić. Fani „Jedynki” z pewnością są ciekawi występu Mariny Mazenko, Ukrainka miała teraz nieco więcej czasu na wprowadzenie się drużyny, mimo wszystko w przegranym spotkaniu z Kaliszem, swoją ambicją i wolą walki skradła serca wielu tarnowskich kibiców. Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów będzie mogła liczyć na Katarzynę Marcyniuk, po której nie ma już śladów choroby i widać, że jest w pełni sił. Ostatnie wzmocnienia tarnowskiego klubu ustabilizowały sytuację w drużynie i co oczywiste dobrze wpływa na ogólną atmosferę.

Zdecydowanym faworytem spotkania są goście, którzy liderują tabeli Tauron Ligi, mając jednak rozegrany jeden mecz więcej o ŁKS-u. Tarnowianki na miejscu 9 z 10 „oczkami”. Sport nieraz jednak pokazywał, że kocha niespodzianki, czy bardzo ambitnie grające tarnowianki, które zagrają bez presji o wynik i będą niesione głośnym dopingiem tarnowskich kibiców sprawią niespodziankę? Przekonamy się już w piątek.

Początek spotkania godz. 20:30, 3.02.2023, Arena Jaskółka Tarnów, ul. Traugutta 3b.