Porażka na koniec roku z Chemikiem

Tarnowskie „Żyrafy” nie sprostały Chemikowi Police w ostatnim meczu roku kalendarzowego 2023. Mimo momentami niezłej gry tarnowianki przegrały 3-0.

Chemik dużo lepiej rozpoczął spotkanie, zdobywając przewagę. Tarnowianki jednak nie dawały za wygraną i nadrabiały zaangażowaniem. Skuteczne bloki Judyty Gawlak pozwalały utrzymywać dystans do przeciwniczek. Ostatecznie pierwszy set padł łupem przyjezdnych 25:18.

W drugiej partii znów mocno zaczęły Chemiczki. Tarnowianki kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając rywalkom odskoczyć. Przy 7:8 miały okazję na to, by wyrównać, ale nie wykorzystały szansy. Seria błędów w końcówce seta sprawiła, że Żyrafom trudno było zapanować nad świetną postawą rywalek i przegrały 16:25.

Trzeci set zaczął się świetnie dla gospodyń. Fantastycznie grała Danijela Dzakovic i Żyrafy wyszły na prowadzenie 5:2. Zawodniczki z Polic zatraciły swój rytm meczowy i pogubiły się, co skrzętnie wykorzystały podopieczne Błażeja Krzyształowicza, utrzymując trzypunktową przewagę. Ambitna postawa Katarzyny Marcyniuk i Judyty Gawlak dawały nadzieję na zwycięstwo choćby jednego seta. Od stanu 10:9 walka toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała do gości, które tym samym wywiozły z Tarnowa trzy duże punkty meczowe.

Grudzień w wykonaniu tarnowianek nie był najgorszy. Urwane punkty Radomce i dwa oczka wywiezione z Wrocławia dają nadzieję na lepsze otwarcie już po Nowym Roku, do tego tarnowski zespół zapewnił sobie grę w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

MVP: Martyna Grajber-Nowakowska

Grupa Azoty Akademia Tarnów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 
(18:25, 16:25, 20:25)

Składy zespołów:
Akademia: Džaković (13), Gawlak (5), Calkins (5), Chmielewska (2), Zakościelna (2), Usheva (1), Żurawska (libero) oraz Moscickaya (4), Marcyniuk (4), Molenda
Chemik: Honorio (10), Pierzchała (8),  Wasilewska (8), Sahin (6), Łukasik (2), Kowalewska (1), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Fedusio (9), Mędrzyk (7), Inneh-Varga (5), Ding, Jagła (libero)