Pojedynek „najmłodszych” w Taruon Lidze

Po rocznej przerwie do Tarnowa przyjeżdża zespół UNI Opole, zespół który rok temu awansował do rozgrywek Tauron Ligi. Tarnowianki w tym sezonie debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej, stąd czwartkowy pojedynek będzie meczem „Taruon ligowych świeżaków” jeśli chodzi o staż w tej lidze.

W sezonie 2020/21 zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie na poziomie pierwszej ligi, wtedy dwa razy lepsi okazywali się goście z Opola, drużyny są jednak w tym momencie w zupełnie innym miejscu swojej historii i innych realiach. Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że zespoły z Tarnowa jak i Opola w finale pierwszej ligi pokonały… Stal Mielec.

Biorąc pod uwagę „czasy współczesne” w ostatnim spotkaniu Opole uległo pretendentowi do mistrzostwa Polski z Rzeszowa, z kolei „Jedynka” pewnie pokonała zespół okupujący ostatnie miejsce w tabeli – Legionovię Legionowo. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że zespoły mają na swoim koncie po 7 punktów w tabeli. Wygrana w tym meczu będzie o tyle cenniejsza, że przybliży któryś z zespołów do fazy play off, porażka natomiast sprawi, że przegrany może zagrzebać się w dolnych rejonach tabeli i stracić realne szansę na walkę o pierwszą ósemkę.

Spotkania jak i relacje z klubem z Opola przebiegały zawsze w bardzo przyjaznej atmosferze i zapewne nie inaczej będzie tym razem. Czwartkowy mecz to ostatni siatkarski pojedynek w roku 2022 w Tarnowie, stąd gorąco zapraszamy i prosimy naszych kibiców o liczne przybycie na mecz.

Początek o godz. 19 w Arenie Jaskółka (29.12).