Po pierwsze „domowe” zwycięstwo

Już w poniedziałek do Tarnowa przyjedzie zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie z kilku względów. Legionowo jak na razie nie zaliczyło w tym roku żadnych punktów na swoim koncie, dobra postawa rok temu sprawiła jednak, iż w europejskich pucharach Legionovia reprezentowała Polskę. Warto odnotować, że Legionovia mimo iż odpadła już z Pucharu Challenge, to na pewno jest podbudowana wygraną 3-0 z ASP Thetis VOULA, a następnie wygranym złotym setem w tym pojedynku i przejściem do kolejnej rundy, z której polski zespół został wyeliminowany przez Reale Mutua Fenera Chieri.

Tarnowianki ostatni dostały lekcję siatkówki od lidera z Łodzi. Jednakże udało się wygrać jednego seta i to w bardzo dobrym stylu. „Jedynka” z każdym meczem poprawia swoją grę. Będzie to również spotkanie o przysłowiowe „sześć punktów”, jeśli goście zapiszą na swoim koncie 3 punkty dojdą Tarnów na 1 oczko w tabeli, z kolei wygrana Tarnowa pozwoli odskoczyć Legionovi na 7 punktów i nieśmiało spoglądać w górę tabeli, a co za tym idzie realnie włączyć się w grę o coś więcej niż tylko spokojne utrzymanie w lidze. Patrząc na postawę Legionovi w tym sezonie to może być dla tej drużyny „mecz o życie”.

Co ciekawe 4 punkty zdobyte przez Tarnów w tym sezonie zostały przywiezione z obcych boisk, Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów wciąż czeka na pierwsze, historyczne zwycięstwo w Tauron Lidze odniesione w „Żyrafim Domu”. Mecz będzie również pokazywany na antenie Polsatu Sport. Serdecznie zapraszamy, bo emocji nie zabraknie!

Drużyny mierzyły się przed sezonem cztery razy, za każdym razem tarnowianki okazywały się lepsze.

Początek meczu 19.12.2022 r. godz. 17:30, Arena Jaskółka.