Kontynuujemy domowy maraton.

Już w piątek w hali „Arena Jaskółka” tarnowskie „Żyrafy” podejmą zespół MKS Energa Kalisz. Po ostatnim świetnym widowisku jakie stworzył zespół Roleskiego w piątkowy wieczór możemy spodziewać się nie mniejszych emocji. W pierwszym spotkaniu „Żyrafy” pokonały na wyjeździe zespół z Kalisza w stosunku 3-2.

Kaliszanki w tabeli zajmują 5 miejsce z 18 oczkami, tracąc przy tym tylko 2 punkty do miejsca na podium i z pewnością z tego względu trzeba je uznać za faworytki spotkania. Tarnowianki zgromadziły 10 punktów i zajmują 9 miejsce w tabeli. Mimo, że jak zostało wyżej wskazane Kalisz jest faworytem, to „Jedynka” kilka razy pokazała, że potrafi walczyć z teoretycznie silniejszymi zespołami jak równy z równym. Zawziętość, ambicja i doping tarnowskich fanów z pewnością będzie atutem gospodyń.

Kalisz przystąpi do meczu zwycięstwach z Radomiem i Bielskiem-Białym. W poniedziałek zaś Tarnów w niesamowitych okolicznościach pokonał ostatnio Pałac Bydgoszcz (3-2). Tarnowianki mogą liczyć na bardzo równo grający zespół oraz swoją liderkę tj. Katarzynę Marcyniuk. „Merci” pokazała w ostatnim meczu, że problemy zdrowotne ma już za sobą, a jej forma zdaje się być optymalna. Z kolei MKS liczy na Alicję Grabkę i Aleksandrę Rasińską, które to w ostatnich spotkaniach wiodły prym w swojej drużynie.

Początek spotkania 27.01.2023 godz. 20:30, Arena Jaskółka Tarnów