Kolejne starcie na „Jaskółce”

Po dwóch nieudanych spotkaniach tym razem Grupa Azoty Akademia Tarnowska Tarnów zmierzy się z Grotem Budowlanymi Łódź. Będzie to kolejny mecz z drużyną, która ma aspiracje medalowe w obecnym sezonie i drużyną, która rok temu wywalczyła brązowy medal.

Żyrafy po nieudanym spotkaniu w Szczecinie będą chciały przed własną publicznością wywalczyć minimum dwa punkty. Z kolei łodzianki w tym sezonie ograły na wstępie mistrza Polski w niepodważalnym stylu 3-0. Teoretycznie to gości są faworytem spotkania, jednakże w tarnowiankach jest również spory potencjał. Piętą achillesową tarnowskiej drużyny są błędy indywidualne, które to w ważnych momentach pozbawiają punktów.

Dla dwóch zawodniczek, które wystąpią w najbliższym spotkaniu będzie to mecz szczególny. W zespole tarnowskiej występuje Judyta Gawlak, która rok temu była zawodniczką Grotu, natomiast wśród łodzianek można znaleźć nazwisko Adrianny Kukulskiej, która w sezonie 2021/22 przyczyniła się do awansu tarnowianek na najwyższy szczebel ligowy.

Początek spotkania 19.10.2023 godz. 17:30, Arena „Jaskółka” Tarnów.