Do Bielska po przełamanie

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów w ramach 16 kolejki Tauron Ligi jedzie do Bielska-Białej, licząc na przełamanie passy bez punktowej. Tarnowianki w pierwszym meczu u siebie przegrały w stosunku 3-1.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała to zdecydowanie jedno z pozytywnych zaskoczeń tegorocznych rozgrywek. Drużyna jest w tej chwili czwartą siłą rozgrywek i ma zdecydowanie aspiracje medalowe. M.in. zespół z Bielska-Białej pokonał w tym sezonie już dwa razy Grota Budowlani Łódź, a więc drużynę, która reprezentuje Polskę w europejskich pucharach. O sile zespołu „z gór” stanowią Paulina Damaske czy Martyna Borowczak.

Tarnowianki, po ciężkich spotkaniach z ligowymi potentatami nie będą miały wcale łatwiejszego zadania. Jednakże jak podkreśliła po ostatnim meczu Wiktoria Szumera, mecze z lepszymi przeciwnikami niosą dla „Żyraf” ogromny bagaż doświadczeń. Interesująca będzie również pierwsza szóstka tarnowskiej drużyny, ponieważ w ostatnich spotkaniach trener Wojtowicz zdecydował się na pewne zmiany.

Tarnowianki obecnie na 10 pozycji z 1 punktem starty do miejsca 8, uprawniającego do gry w fazie Play off. Czy „Jedynkę” stać na wywiezienie punktów z Bielska-Białej? Przekonamy się w niedzielę o godzinie 19.