Azotowe derby po raz trzeci!

Po raz trzeci w historii „Jedynka” Tarnów zmierzy się z Chemikiem Police w spotkaniu nazywanym „Azotowymi derbami”, z uwagi na fakt posiadania przez oba kluby wspólnego sponsora czyli „Grupę Azoty”. Zdecydowanym faworytem meczu będą gospodarze z Polic, którzy swoje mecze rozgrywają w Szczecinie. W pierwszych spotkaniach sezonu Police wygrały, pewnie z beniaminkiem z Mielca 3-0, natomiast Grupa Azoty Akademia Tarnowska Tarnów przegrała z Volley Wrocław na własnym terenie 3-2.

Tarnowianki nie są jednak na straconej pozycji, jeśli poprawią mankamenty jakie im towarzyszyły w spotkaniu z Wrocławiem mogą pokusić się o niespodziankę. Chemik mimo przedsezonowych obaw związanych z możliwym zmęczeniem reprezentantek Polski m.in. Agnieszki Korneluk, a co za tym idzie ich słabszą dyspozycją, zgrał w Mielcu świetne spotkanie i już na początku potwierdził mistrzowskie aspiracje. Tarnowianki potrzebują liderki, która pomoże w trudnych momentach i weźmie ciężar gry na siebie.

Patrząc na historię gier obu zespołów, dwa razy lepsze okazywały się zawodniczki z Polic, które w zeszłym roku zajęły czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania 14.10.2023 godz. 19, transmisja Polsat Box