„Azotowe derby” po raz drugi!

W niedzielę w Arenie Jaskółka czeka na „mistrzowskie” spotkanie, do mistrza pierwszej ligi przyjeżdża mistrz Polski. Pojedynek Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów z Chemikiem Police to także „Azotowe Derby” z uwagi na wspólnego sponsora obu zespołów, a mianowicie Grupę Azoty.

Chemik to zespół z uznaną marką i klasy światowej. Liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, a także od kilku sezonów dominacja w Polsce, mówią same za siebie. Mimo wszystko Chemik w tym sezonie jak na razie musi uznać wyższość Developresu i ŁKS-u, a na plecach czuje oddech drużyny z Bielska-Białej.

Tarnowianki meczem z Chemikiem kończą serię pięciu domowych meczy. Na pewno dorobek zdobyty w tych spotkaniach nie jest do końca satysfakcjonujący i mimo wielu atutów Chemika, tarnowianki nie spuszczą głów i pokażą wolę walki w niedzielę. Jedynka z pewnością w niedzielę będzie musiała uważać na gwiazdy pokroju Jovany Brakočević-Canzian, Agnieszki Korneluk czy Mairi Cipriano. Mimo wszystko sport kocha niespodzianki i tarnowski zespół nie jest bez szans, ponieważ Chemik w tym sezonu tracił już punkty z teoretycznie słabszymi rywalami.

Początek spotkania 12.02.2023 godz. 16 Arena Jaskółka, transmisja Polsat Box Go