Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Tauron Liga

16.06.2022

Witamy Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów w Tauron Lidze! W ostatnim meczu nie było złudzeń

Roleski Grupa Azoty PWSZ z awansem do Tauron Ligi. Ekipa z Tarnowa w niedzielę pokonała na wyjeździe Stal Mielec. Spotkanie zamknęło się w trzech setach. Drużyna prowadzona przez Marcina Wojtowicza była faworytem rywalizacji finałowej.

Po niezwykle wyczerpującej batalii w sobotę, siatkarki Stali Mielec znalazły się pod presją i po krótkim czasie na regenerację musiały wygrać kolejne spotkanie, aby doprowadzić do decydującego meczu w Tarnowie. Taki scenariusz wydawał się jednak bardzo odległy, bo podopieczne Marcina Wojtowicza uwypukliły wszystkie mankamenty w przyjęciu rywalek za sprawą zagrywki Katarzyny Wawrzyniak (7:14). O czas poprosił wtedy Mirosław Zawieracz. Nic to jednak nie zmieniło, a atak Gabrieli Ponikowskiej zamknął pierwszą partię (13:25).

To był dzień siatkarek Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, które poszły za ciosem i wychodząc na prowadzenie 4:0 w drugim secie skłoniły trenera Zawieracza do zmiany powrotnej i na parkiet wróciła Katarzyna Bryda. Gra gości musiała robić wrażenie, słowa pochwały należą się czy to Adriannie Kukulskiej, czy rozpędzonej Wiktorii Kowalskiej. Po drugiej stronie siatki dwoiła i troiła się Julita Molenda, ale każda jej udana akcja była przeplatana serią pomyłek mielczanek. Dzieła dopełniła Kowalska atakując z drugiej linii (14:25).

Gospodynie pokusiły się o jeszcze jeden zryw i po zbiciu Wioletty Lach miały inicjatywę (6:5). Przy stanie 8:9 byliśmy świadkami przykrego zdarzenia, bo upadając po ataku poważnie wyglądającej kontuzji doznała Aleksandra Gancarz. Jej koleżanki nie straciły animuszu i zrobiły, co do nich należało. Siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów zostały mistrzyniami I ligi i w przyszłym sezonie zadebiutują w Tauron Lidze (19:25).

https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/1000418/witamy-roleski-grupa-azoty-pwsz-tarnow-w-tauron-lidze-w-ostatnim-meczu-nie-bylo-