Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Liderki wciąż nie do zatrzymania. Wiadomo, kto zagra w play-offach

30.03.2022

Dobiegła końca runda zasadnicza w rozgrywkach I ligi kobiet. Kapitalną serię zdołały podtrzymać siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Wiadomo, które zespoły wystąpią w fazie play-off.

Dwa kolejne zwycięstwa do swojego dorobku dołożyły siatkarki z Tarnowa. Tym razem odprawiły z kwitkiem ENEĘ Energetyk Poznań oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Szczególnie wyrównane było to drugie spotkanie, które rozstrzygnął dopiero tie-break. PWSZ do wygranej poprowadziła Klaudia Świstek, która zapisała na swoim koncie 18 punktów, przy 47 proc. skuteczności w ataku.

Tym samym zawodniczki z Tarnowa zakończyły rundę zasadniczą z 25 zwycięstwami na koncie. Drugie miejsce utrzymała ITA TOOLS Stal Mielec.

Do sporej niespodzianki doszło w Jarosławiu, gdzie w ostatniej kolejce SAN-Pajda przegrała z Libero VIP Aleksandrów Łódzki. Spadkowicz zwyciężył 3:2.

Na początku kwietnia rozpocznie się faza play-off, w której wystąpi osiem najlepszych zespołów. Drużyna z 9. miejsca jest pewna utrzymania. Ekipy z lokat 10-13 zmierzą się ze sobą o pozostanie na drugim poziomie rozgrywek.

 

https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/992506/liderki-wciaz-nie-do-zatrzymania-wiadomo-kto-zagra-w-play-offach?fbclid=IwAR13O2Va9QKm2ryA7Y563MXRUA72zfbibwvC3EnPMTIjYqnOezxf7fbfNhs