Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

I LIGA K: Kolejne wzmocnienia Jedynki

13.05.2021

Po trzech sezonach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska, Aleksandra Gancarz żegna się z #VolleyWrocław. Siatkarka grająca na pozycji środkowej zdążyła zapisać się w pamięci kibiców swoją bardzo dobrą grą, żywiołowymi reakcjami i temperamentem. Zawodniczka w nowym sezonie przenosi się na parkiety pierwszoligowe i będzie reprezentować barwy Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów.

Aleksandra Gancarz pochodzi z Jedliny-Zdrój. Swoją karierę rozpoczęła w wałbrzyskim Chełmcu. Popularna Comsa trafiła do Wrocławia w 2018 roku po sezonie spędzonym w pierwszoligowym Energetyku Poznań.

W biało-zielonych barwach szybko rozwinęła skrzydła, odnajdując się na ekstraklasowych parkietach. Razem z Karoliną Fedorek stworzyła podstawowy duet blokujących. Najbardziej udany był dla niej sezon 2019/2020, gdzie zanotowała bardzo dobre statystyki. Środkowa zatrzymała wtedy rywalki na siatce 45 razy, dołożyła 125 punktów z ataku oraz 9 asów serwisowych, co dało jej miano trzeciej najlepiej punktującej zawodniczki w drużynie, zaraz po Aleksandrze Rasińskiej i Natalii Murek.

W minionych rozgrywkach TAURON Ligi nie miała tyle okazji do pokazania swoich umiejętności, ponieważ na jej pozycji była niezwykle zacięta rywalizacja. Dość wspomnieć, że rywalizowała o szóstkę z Kamilą Witkowską, najlepiej blokującą siatkarką sezonu 2020/2021 oraz Karoliną Fedorek, która – jak wcześniej wspomniano – notuje bardzo dobre wejście do ekstraklasy. Znakiem rozpoznawczym Gancarz są żywiołowe reakcje po udanych akcjach i z tego kibice na pewno zapamiętają ją na długie lata.

– Bardzo dziękuje kibicom za każde wsparcie okazane mi i całej drużynie. Co chwilę zaskakiwaliście nas waszymi pomysłami. Szkoda, że nie mogliśmy się widzieć w tym sezonie w Hali Orbita, bo wiem, że pomoglibyście nam w odniesieniu kolejnych zwycięstw. Bycie w zielonej rodzinie to był zaszczyt dla mnie. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałam. To był naprawdę dobry czas. Do zobaczenia! – powiedziała na zakończenie swojej przygody z wrocławskim klubem Aleksandra Gancarz.

Środkowa sezon 2021/2022 spędzi w pierwszoligowym zespole z Tarnowa. Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów już od pewnego czasu informuje o transferach na nowe rozgrywki. Do zespołu dołączyło liczne grono siatkarek, które w minionych rozgrywkach występowały w TAURON Ligi – Gabriela Ponikowska, Anna Pawłowska, Katarzyna Wawrzyniak, Wiktoria Kowalska, Adrianna Kukulska i Pola Nowacka.

https://siatka.org/pokaz/aleksandra-gancarz-odchodzi-z-volleywroclaw/

Trwa odkrywanie kart Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Do drużyny prowadzonej przez Marcina Wojtowicza dołączyła Klaudia Świstek, która ostatnie cztery sezony spędziła w Energetyku Poznań. Jest ona już dziewiątą nową zawodniczką zakontraktowaną przez klub z Tarnowa w przerwie między sezonami.

Karuzela transferowa w I lidze siatkarek rozkręca się bardzo powoli. Jednak niektóre zespoły są bardzo aktywne w międzysezonowej przerwie. Należy do nich Grupa Azoty PWSZ Tarnów, która odkryła już znaczną część kart. Nowym szkoleniowcem tarnowskich żyraf będzie Marcin Wojtowicz, a w składzie dojdzie do rewolucji kadrowej.

Klub już wcześniej poinformował, że w jego składzie na nowy sezon znajdą się: Magdalena Ociepa, Aleksandra Gancarz, Gabriela Ponikowska (środkowe), Anna Pawłowska (libero), Wiktoria Kowalska (atakująca), Adrianna Kukulska (przyjmująca), Katarzyna Wawrzyniak (rozgrywająca) oraz Pola Nowacka, która może grać zarówno na przyjęciu, jak i na libero. Do tego grona dołączyła jedna z najlepszych przyjmujących I ligi z minionego sezonu – Klaudia Świstek.  

Klaudia Świstek przygodę z siatkówką zaczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej w swoim rodzinnym Bytomiu, następnie na rozgrywki juniorskie przeniosła się do Silesii Volley Mysłowice. W Silesii spędziła aż cztery lata. W kolejnych sezonach grała w Karpatach Krosno oraz Nike Węgrów. Ostatnie cztery lata spędziła za to w barwach Enei Energetyk Poznań, z którym w minionym sezonie wywalczyła trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi. Bój o tę lokatę wygrała z San-Pajdą Jarosław. O kolejny sukces powalczy w barwach zespołu z Tarnowa, który będzie mierzył w wygranie I ligi i celował w awans do TAURON Ligi.

https://siatka.org/pokaz/klaudia-swistek-przenosi-sie-tarnowa/