Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

I LIGA K: Jedynka z kolejnymi transferami

05.05.2021

Zespół Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zbroi się na kolejny sezon w 1. lidze kobiet. Drużyna, która w minionej już edycji rozgrywek zajęła siódme miejsce, nie ukrywa chęci awansu do ekstraklasy, a pomóc mają w tym siatkarki z doświadczeniem w grze w TAURON Lidze – Wiktoria Kowalska oraz Adrianna Kukulska.

Pierwszoligowy zespół z Tarnowa, który ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu w 1. lidze kobiet, szybko rozpoczął budowanie składu na kolejny sezon. Kolejnymi siatkarkami, które wzmocnią tę drużynę, są atakująca Wiktoria Kowalska oraz przyjmująca Adrianna Kukulska. Obie zawodniczki w minionej edycji rozgrywek broniły barw Jokera Świecie, który w TAURON Lidze zajął jedenastą pozycję.

Zarówno Kowalska, jak i Kukulska wraz z Jokerem awansowały do ekstraklasy. W niej w minionym sezonie atakująca rozegrała w sumie 52 sety i zdobyła 72 punkty, przyjmująca natomiast wystąpiła w 62 setach i zanotowała na swoim koncie 124 punkty. Dla obu siatkarek gra w Tarnowie będzie okazją do ponownej współpracy z trenerem Marcinem Wojtowiczem, który był trenerem zespołu ze Świecia. W następnej edycji rozgrywek poprowadzi on właśnie Grupę Azoty Roleski PWSZ.

Do tej pory klub ogłosił również, że w przyszłym sezonie jego barw będą bronić Magdalena Ociepa, Gabriela Ponikowska, Anna Pawłowska oraz Katarzyna Wawrzyniak.

https://siatka.org/pokaz/dwie-siatkarki-przenosza-sie-ze-swiecia-tarnowa/

Włodarze Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zaserwowali swoim kibicom następną dobrą informację. Kolejną siatkarką, która w poprzednim sezonie występowała w TAURON Lidze, a teraz wzmocni zespół z Tarnowa będzie Pola Nowacka. Zawodniczka przez cztery sezony reprezentowała Jokera Świecie, występując w zespole zarówno na pozycji przyjmującej, jak i libero. 

W drużynie z Tarnowa spotka się z dwoma byłymi Jokerkami – Adrianną Kukulską i Wiktorią Kowalską. Co więcej, cała trójka ponownie będzie pracować pod okiem Marcina Wojtowicza, który wprowadził zespół Jokera Świecie do ekstraklasy.

W sezonie 2021/2022 zespół Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów będzie bardzo groźnym rywalem dla pozostałych ekip. Zarząd klubu mocno się zbroi i wszystko wskazuje na to, że celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Poza Kukulską, Kowalską i Nowacką, które grały w Jokerze Świecie, zespół zasilą również Magdalena Ociepa z Częstochowianki, Gabriela Ponikowska i Anna Pawłowska z PTPS-u Piła oraz Katarzyna Wawrzyniak z BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

Pola Nowacka w sezonie 2020/21 w Jokerze występowała na pozycji libero, z kolei w PWSZ Tarnów ma grać na pozycji przyjmującej. – Jeśli chodzi o pozycje, to oczywiście wolę być przyjmującą. Minusy libero to oczywiście wszystko czego nie wolno, czyli atak, zagrywka, przyjęcie w 5. strefie i oczywiście blok. Jedyną zaletą jest ogromna możliwość bronienia, co uwielbiam robić – powiedziała w rozmowie z „Nowe Świecie”.

W dorobku zawodniczki znajdziemy m.in. brązowy i srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii juniorek w barwach Pałacu Bydgoszcz oraz dwukrotne mistrzostwo 1. ligi z Jokerem Świecie.

https://siatka.org/pokaz/kolejna-zawodniczka-jokera-zasili-pwsz-tarnow/