Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

I LIGA K: OCIEPA, PONIKOWSKA I PAWŁOWSKA w TARNOWIE!

29.04.2021

Mimo że sezon 2020/2021 w 1. Lidze kobiet jeszcze się nie zakończył, to karuzela transferowa zaczęła już się kręcić. Karty na kolejną edycję rozgrywek stopniowo odkrywa Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – klub poinformował, że nową twarzą w zespole będzie środkowa Magdalena Ociepa.

Rozgrywki w 1. lidze kobiet wkroczyły w decydującą fazę i do wyłonienia pozostały medalistki. Większość zespołów zakończyła już sezon i rozpoczęła budowanie składu na kolejny. Najwcześniej ruchy kadrowe zaczął ogłaszać klub z Tarnowa.

 

Zespół Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zakończył rozgrywki na siódmym miejscu z dorobkiem dwunastu zwycięstw i dwunastu porażek, gromadząc na swoim koncie 37 punktów. Włodarze mają jednak większe aspiracje i w celu osiągnięcia lepszego wyniku w przyszłym sezonie zatrudnili na stanowisko pierwszego szkoleniowca Marcina Wojtowicza. Jak poinformował klub, nową twarzą w drużynie ma być również środkowa Magdalena Ociepa.

Siatkarka ta jest wychowanką Impela Wrocław, z którym zdobywała medale mistrzostw Polski w zespołach młodzieżowych. Swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczęła w pierwszoligowym Jokerze Świecie – w jego barwach wywalczyła złoto 1. ligi w 2019 roku. Przez kolejne dwa sezony występowała w Częstochowiance Częstochowa.

 

https://siatka.org/pokaz/magdalena-ociepa-dolaczy-zespolu-z-tarnowa/

 

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów stopniowo kompletuje skład na nowy sezon. Po pozyskaniu trenera Marcina Wojtowicza oraz Magdaleny Ociepy do drużyny dołączyły dwie siatkarki PTPS-u Piła – środkowa Gabriela Ponikowska i libero Anna Pawłowska.

Enea PTPS Piła po bardzo słabym sezonie spadł z TAURON Ligi. Siatkarki z Piły w 22 meczach zgromadziły tylko cztery punkty, wygrały jeden mecz. Stopniowo zespół opuszczają kolejne zawodniczki. Po dwóch sezonach na zmianę pracodawcy na Grupę Azoty Roleski PWSZ Tarnów zdecydowała się Gabriela Ponikowska. Środkowa swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Wiśle Kraków. W sezonie 2011/2021 reprezentowała barwy klubu z Bielska-Białej. Następnie przez kilka sezonów występowała na pierwszoligowych parkietach. Z Proximy Kraków trafiła do E.Leclerc Radomki Radom, skąd w 2019 roku przeszła do Piły. Środkowa w ostatnim sezonie wystąpiła w 58 setach i zdobyła 94 punkty.

 

Podobny kierunek z Piły do Tarnowa obrała Anna Pawłowska. Libero pochodzi z Radomia, gdzie rozpoczęła swoją karierę siatkarską. Następnie przeszła do ŁKS-u Łódź, z którym awansowała do siatkarskiej ekstraklasy. Przed sezonem 2017/2018 dołączyła do Enei PTPS-u Piła i grała w nim aż do sezonu 2020/2021. W minionych rozgrywkach Pawłowska grała w 48 setach. Łącznie w siatkarskiej ekstraklasie wystąpiła w 205 setach w 68 meczach.

Zespół z Tarnowa sezon 2020/2021 zakończył na 7. miejscu, wygrywając połowę z 24 meczów i gromadząc na swoim koncie 37 punktów. Po rozgrywkach Paulo De Tarso Milagresa na stanowisku trenera zastąpił Marcin Wojtowicz. Wcześniej do zespołu dołączyła również środkowa Magdalena Ociepa, która ostatnio występowała w Częstochowiance Częstochowa.

 

https://siatka.org/pokaz/ponikowska-pawlowska-w-zespole-z-tarnowa/