Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

I LIGA K: Nowe twarze w Jedynce

29.04.2021

Pierwszoligowy zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów zakończył już sezon i rozpoczął budowanie składu na kolejną edycję rozgrywek. Jak poinformował klub, nową twarzą w drużynie będzie pierwszy trener. Stanowisko to obejmie Marcin Wojtowicz, który wcześniej prowadził Jokera Świecie i awansował do TAURON Ligi.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów zakończył sezon w pierwszej lidze kobiet na siódmym miejscu z dorobkiem dwunastu zwycięstw i dwunastu porażek. Poprawił się tym samym względem poprzedniej edycji rozgrywek, w której uplasował się na dziesiątej pozycji. Aspiracje klubu są jednak jeszcze większe, co potwierdza pierwszy ogłoszony przez niego transfer – pierwszym szkoleniowcem w przyszłym sezonie będzie Marcin Wojtowicz.

 

Wojtowicz wcześniej prowadził drużyny MKS-u Muszynianka Muszyna, Sparty Warszawa, AGH Galeco Wisła Kraków, KS Developres Rzeszów oraz Jokera Świecie. Rok temu właśnie z drużyną ze Świecia awansował do TAURON Ligi, po raz trzeci w swojej trenerskiej karierze. Joker nie poradził sobie jednak najlepiej w ekstraklasie i w grudniu klub zdecydował się rozwiązać kontrakt ze szkoleniowcem. Po przerwie Wojtowicz zdecydował się na powrót do pierwszej ligi.

 

https://siatka.org/pokaz/marcin-wojtowicz-poprowadzi-pierwszoligowca-z-tarnowa/