Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

KORONAWIRUS W GRUPIE AZOTY ROLESKI TARNÓW

30.10.2020

W I lidze kobiet dotychczas tylko w dwóch zespołach doszło o zakażenia koronawirusem. Problem ten dotknął Uni Opole oraz NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejną drużyną, która została zakażona jest ekipa z Małopolski Grupa Azoty Roleski Tarnów. Tarnowianki miały rozegrać 7 listopada spotkanie z Płomieniem w Sosnowcu spotkanie to nie odbędzie się i zostało przełożone  na inne termin. Pod znakiem zapytania stoi zaległy mecz z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki, który ma zostać rozegrany 11 listopada. 

Ekipa z Małopolski ma na swoim koncie cztery punkty, wygrała jeden mecz i przegrała dwa, zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. 5 zawodniczek pierwszoligowej Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów, a także jeden członek sztabu szkoleniowego otrzymali w czwartek pozytywny wynik na obecność koronawirusa. – Zawodniczki czują się dobrze, nie mają poważnych objawów choroby – mówi rzecznik prasowy tarnowskiego klubu Przemysław Wołowiec. – Jeśli chodzi o stan zdrowia, to zawodniczki czują się odpukać dobrze, niestety przed dwoma dniami pojawiły się pierwsze objawy u jednej z zawodniczek. Podjęliśmy szybką reakcję, żeby tej sytuacji zapobiec, postępujemy zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego, a także Polskiego Związku Piłki Siatkowej, natomiast na ten moment nie jest źle.

Poniżej przedstawiamy pełną treść komunikatu tarnowskiego klubu:

Szanowni Państwo !
Drodzy Kibice !
Niestety u kilku naszych zawodniczek wykryto zakażenie wirusem Covid 19 ! Sytuacja jest dynamiczna i czekamy na kolejne wyniki badań, niestety nie wygląda to zbyt optymistycznie.
Trzymajcie kciuki za nasze zawodniczki i sztab szkoleniowy.
Obecnie zawieszamy wszelkiego typu aktywność sportową, kolejne
działania podejmowane będą na bieżąco.
Bądźcie ZDROWI !

https://siatka.org/pokaz/koronawirus-grupie-azoty-roleski-tarnow/