Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

SIATKARKI Z TARNOWA POZYSKUJĄ KOLEJNYCH SOJUSZNIKÓW

11.10.2020

Siatkarki klubu Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów poszerzają, i to w sposób istotny grupę sponsorów, co w obecnej sytuacji związanej z pandemia jest wyzwaniem bardzo złożonym, ale jak się okazuje możliwym do wykonania. To także dowód, że Polska Siatkówka ma znakomitych sojuszników – dotychczasowych i nowych – jednakowo mocno zaangażowanych.

Klub UKS Jedynka Tarnów od lat może liczyć na wsparcie Grupy Azoty oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, która od początku gości drużynę na swoich obiektach. Ale po dołączeniu do sponsorów firmy Roleski nikt już nie ukrywa, że liczyć się tylko awans drużyny do TAURON Ligi.

 Piotr Szablowski członek zarządu Grupy Roleski przyznaje, że: – po przygodzie z żużlem i z boksem była chwilowa przerwa w sponsoringu sportu. Postanowiliśmy jednak, że dołączymy do piłki siatkowej w Tarnowie żeby zbudować silną drużynę. Sam chodziłem na mecze i widziałem, że kibice zasłużyli na to i potrzebują najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym bardziej, że mamy zaplecze. Oczywiście to z jednej strony jest biznes, ale z drugiej strony też pasja i zamiłowanie do sportu. Chcemy to połączyć.

Piotr Szablowski zapowiedział podczas konferencji prasowej, że w przypadku oczekiwanego awansu tarnowski klub będzie mógł liczyć na większe wsparcie.

Obecny na konferencji wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki podkreślał, że zaangażowanie Roleskiego, ale też Grupy Azoty oraz innych partnerów tarnowskiej siatkówki jest szczególnie istotne w czasie pandemii.  – Bardzo się cieszę, że mamy taki trójkąt siatkarski w Tarnowie. Są Azoty, jest Roleski oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Myślę, że to świadczy o tym, że tworzy się bardzo dobra atmosfera - także finansowa. To bardzo ważne dla siatkówki żeńskiej.

Prezes Ryszard Czarnecki wyraził także nadzieję, że w przyszłości Arena Jaskółka Tarnów będzie gościła mecze Pucharu Polski czy reprezentacji Polski. 

Z kolei Piotr Szablowski podkreślił w rozmowie z Radiem Kraków, że pandemia dotyka także firmę Roleski, ale jak zaznaczył mimo tego trzeba działać: "Nie możemy sobie powtarzać przez nie wiadomo jaki okres, że jest pandemia i że nic nie zrobimy. Przecież my musimy żyć. Żyjmy, nauczymy się żyć w tej pandemii, w tych czasach. I róbmy coś fajnego jeśli mamy możliwości, a przede wszystkim chęć i pasje. I takiego zdania jestem i takiego też zdania są właściciele firmy Roleski".

Szablowski dodał, że w mniejszym stopniu Roleski wspiera aktualnie piłkarzy ręcznych Grupy Azoty SPR Tarnów. Natomiast nie planuje na razie powrotu do sponsoringu I ligowego żużla.

Dyrektor biura komunikacji Grupy Azoty Piotr Pawlina przyznał, że chemiczny gigant niebawem jeszcze mocniej zwiąże się z tarnowskimi siatkarkami. Jak zaznaczył Azoty od kilku lat wspierają siatkarki w Tarnowie, ale też w Kędzierzynie - Koźlu czy Policach.

Wsparcie Roleskiego oraz spodziewane wsparcie Grupy Azoty pozwoliło klubowi na wzmocnienia. Prezes UKS Jedynki Tarnów Jarosław Wołowiec zwracał uwagę na pozyskanie byłej reprezentantki Polski Klaudi Kaczorowskiej oraz na zagraniczny transfer i pozyskanie Vivian Pellegrino. Brazylijka ma się pojawić w Tarnowie w ciągu tygodnia.

Prezes Wołowiec podkreślił też wsparcie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Drużyna od początku korzysta z obiektów tarnowskiej uczelni.

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/19726-siatkarki-z-tarnowa-pozyskuja-kolejnych-sojusznikow