Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

I LIGA K: JEDEN TIE-BREAK I ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW

11.11.2019

Zakończyła się 8. kolejka zmagań w I lidze kobiet. Kibice mogli być świadkami jednego pięciosetowego spotkania w Szczyrku, gdzie SMS pokonał Stal Mielec. Bez porażki pozostaje zespół ze Świecia, który w meczu na szczycie był lepszy od 7R Solnej Wieliczka. Bez zwycięstwa nadal są natomiast drużyny z Tarnowa i z Torunia.

W pierwszym meczu kolejki MKS SAN-Pajda Jarosław podejmował Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass. Beniaminek bez większych problemów pokonał przyjezdne 3:0 i pozostaje bez porażki we własnej hali. Dzięki zwycięstwu siatkarki z Jarosławia awansowały na 2. miejsce w tabeli i mają teraz 18 punktów – do lidera tracą tylko 2. Zespół z Krosna spadł natomiast z 9. pozycji na 10. i nadal w swoim dorobku ma 8 „oczek”.

 

SMS PZPS I Szczyrk grał u siebie ze Stalą Mielec. Po zaciętym, emocjonującym spotkaniu, w którym kibice byli świadkami dwóch setów rozgrywanych na przewagi, młode siatkarki SMS-u pokonały Stal 3:2. Zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli przed tym meczem, mielczanki były na 7. miejscu, o jedno wyżej od ekipy ze Szczyrku. Dzięki zwycięstwu to gospodynie zajęły 7. pozycję, natomiast podopieczne trenera Romana Murdzy spadły na 9., chociaż obie drużyny mają po 10 punktów. – Chcieliśmy zagrać dziś dobry mecz i to się udało. Nie zakładaliśmy natomiast, że będzie to thriller psychologiczny, który na całe szczęście miał dla nas koniec szczęśliwy – powiedział po spotkaniu Miłosz Majka, drugi trener drużyny ze Szczyrku.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który nadal boryka się ze sporymi problemami, podejmował AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Siatkarki ze Śląska były zdecydowanie lepsze od gospodyń i zwyciężyły 3:0. Poza drugim setem, zawodniczki KSZO nie potrafiły nawiązać walki z przyjezdnymi. Zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli, AZS znajdował się na 10. miejscu, natomiast drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego na 11. Wygrana w tym spotkaniu pozwoliła gliwiczankom awansować o dwie pozycje wyżej. Gospodynie sobotniego starcia nadal zajmują 11. miejsce. –  Popełniliśmy wiele błędów własnych, ale na szczęście nie wpłynęły one na wynik spotkania. Jestem pełen podziwu dla dziewcząt z Ostrowca, które mimo trudnej sytuacji w klubie dzielnie walczyły na boisku – powiedział po meczu Wojciech Czapla, trener ekipy z Gliwic.

W Tarnowie Grupa Azoty PWSZ grała z Uni Opole. Gospodynie podjęły zaciętą walkę z zespołem gości, w pierwszym secie miały nawet piłkę setową, ale nie potrafiły jej wykorzystać. Przyjezdne grały pewnie, tarnowianki stać było jedynie na wygranie jednej partii – siatkarki Uni zwyciężyły 3:1. Spotkanie to nie wpłynęło jednak na układ tabeli – siatkarki z Opola nadal zajmują 5. miejsce, natomiast Grupa Azoty PWSZ niezmiennie znajduje się na ostatniej, 13. pozycji, bez zwycięstwa.

W hicie kolejki, gdzie Joker Mekro Energoremont Świecie podejmował 7R Solną Wieliczka, zdecydowanie lepsze okazały się liderki tabeli, które wygrały 3:0. W drugim secie jednak przyjezdne były blisko zwycięstwa, miały piłki setowe, ale więcej zimnej krwi zachowały gospodynie – ta partia zakończyła się wynikiem 34:32. Dla Jokera są to bardzo cenne trzy punkty, dzięki którym pozostaje na pozycji lidera bez porażki w lidze. Wieliczanki natomiast spadły na 3. miejsce i do siatkarek ze Świecia tracą już 4 „oczka”.

W ostatnim meczu 8. rundy Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa podejmowała Budowlanych Toruń. Gospodynie odniosły zdecydowane zwycięstwo 3:0, przyjezdne w drugim secie zdołały zdobyć zaledwie 8 punktów. Wynik meczu nie wpłynął jednak na sytuację tych zespołów w tabeli. Częstochowianka pozostaje na 6. miejscu, natomiast Budowlani nadal zajmują 12. pozycję bez wygranej na swoim koncie.

https://siatka.org/pokaz/liga-k-jeden-tie-break-zdecydowane-zwyciestwa-faworytow/

foto: Tomasz Schenk