Media

I LIGA K: WAŻNA WYGRANA KARPAT W MECZU Z TARNOWIANKAMI

08.12.2019

Karpaty Krosno pokonały 3:1 Grupę Azoty z Tarnowa. Wygrana ta sprawiła że ekipa z Podkarpacia znalazła się na ósmy miejscu w tabeli, ma na swoim koncie 14 punktów i o jeden wyprzedza Stal Mielec. Tarnowianki zajmują przedostatnie miejsce i tracą do KSZO jeden punkt.

Mecz miał ważne znaczenie dla obu drużyn, ponieważ zarówno Karpaty jak i Jedynka zajmują miejsca w dolnych rejonach tabeli. Na początku przy serii Łucji Laskowskiej Karpaty prowadziły 6:3. Po asie serwisowym Manueli Jakóbiak przewaga krośnianek wzrosła do czterech punktów (7:3). Przyjezdne szybko poprawiły swoje przyjęcie, kontrataki zamieniały w punkty i doprowadziły do remisu 10:10. Do stanu 13:13 obie drużyny grały punkt za punkt, gra obu ekip falowała. Krośnianki odrzuciły od siatki swoje rywalki, serią zagrywek popisała się Manuela Jakóbiak, jej koleżanki punktowały w bloku i prowadziły 20:15. Tarnowianki szybko odpowiedziały swoim przeciwniczkom, asami serwisowymi popisała się Marta Duda i tablica wyników wskazała jednopunktowe prowadzenie Karpat 20:19. końcówka seta należała do gospodyń, ciężar gry na siebie wzięła Dominika Kozyra, jej koleżanki czujnie zagrały na siatce i wygrały tego seta 25:22.

W drugim secie meczu ponownie dała o sobie znać Łucja Laskowska po jej zagrywkach było 3:1 dla Karpat. Do remisu doszło po ataku Julity Molendy, wynik przez dłuższy czas był remisowy. Krośnianki po asie serwisowym wspomnianej Łucji Laskowskiej prowadziły 11:9, po czym przytrafił się im przestój i przy stanie 11:12 o przerwę na żądanie poprosił trener Dominik Stanisławczyk. Tarnowiankom również przytrafił się przestój, zagrywała Manuela Jakóbiak i przy stanie 14:12 dla Karpat trener Marciniak przywołał swoje podopieczne do siebie. Więcej do powiedzenia w tym okresie gry miały gospodynie. Przy serii Dominiki Kozyry Karpaty postawiły szczelny blok, punktowały w kontratakach i prowadziły 17:13. Przyjezdne z kolei miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i po asie serwisowym w wykonaniu Mai Pelczarskiej traciły sześć punktów do swoich rywalek, przegrywały 15:21. Tarnowianki oddały pole gry swoim rywalkom nie miały one siatkarskich argumentów i przegrały tą część meczu w stosunku 18:25.

Dla zespołu z Tarnowa był to set o przedłużenie rywalizacji w tym meczu. Od samego początku zespół gości narzucił swój styl gry. W polu zagrywki punktowała Marta Duda, krośnianki popełniły proste błędy i przegrywały 3:7. Przy serii zagrywek Julity Molendy było 12:4 dla zespołu gości. Trener krośnieńskiego zespołu rotował składem, brał przerwy na żądanie, lecz nie przyniosło to spodziewanych efektów. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Łukasza Marciniaka. Przy stanie 19:10 przyjezdne stanęły w miejscu, asami serwisowymi popisała się Cecylia Pietruszka i przewaga tarnowianek zmalała do czterech punktów (14:19). Końcówka była bardzo emocjonująca, gospodynie po ataku Manueli Jakóbiak oraz punktowym bloku traciły do swoich przeciwniczek trzy punkty (20:23). Ostatnie słowo w tym secie należało do drużyny z Małopolski, która wygrała tą część meczu stosunku 25:23

W czwartej partii meczu podobnie jak to miało miejsce w poprzednim secie spotkania, przyjezdne zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (6:1). Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa serią zagrywek popisała się Łucja Laskowska i był remis 6:6. Krośnianki poszły za ciosem czujnie zagrały na siatce, zdobyły punkty bezpośrednio z zagrywki i miały czteropunktowy zapas (14:10). Tarnowianki stanęły w miejscu, nadziewały się na szczelny blok gospodyń, popełniły błędy własne i przy kolejnej serii Łucji Laskowskiej przegrywały 14:21. Do końca seta trwała dominacja i przewaga zespołu Karpat, mecz atakiem zakończyła Izabela Wisz.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1
(25:22, 25:18, 23:25, 25:18)

Składy zespołów:
Karpaty: Łaskowska (10), Pelczarska (7), Filipek (5), Kozyra (13), Jakóbiak (22), Rola (7), Szmigielska (libero) oraz Pietruszka (4), Wisz (5), Szczygielska (1) i Witkoś
PWSZ: Grodzka (9), Szabó (7), Molenda (10), Buczek (1), Duda (18), Jaroszewicz (6), Samul (libero) oraz Gliniecka, Tkaczyk, Podlasek i Kędziora (7)