Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Nowe władze, nowe cele UKS Jedynki

06.08.2012

Po kilkuletnich próbach w 2011 roku UKS Jedynka Tarnów odniosła największy sukces w historii klubu. Drużyna prowadzona przez panie trener Urszulę Świerczek i Beatę Wyrobę awansowała do 2. Ligi. Niestety jak pokazał ostatni rok gra na tym szczeblu rozgrywek okazała się zbyt wysokim progiem dla młodej, niedoświadczonej drużyny. W efekcie PWSZ Jedynka Tarnów, bo taką nazwę nosiła wspomniana drużyna w niedawno zakończonym sezonie, ponownie spadła do 3. Ligi. Sport polega jednak na tym, aby z porażek wyciągać wnioski i nigdy się nie poddawać.

 

W myśl tego hasła po zakończonym sezonie w klubie rozpoczęły się zmiany. Pierwszym krokiem była poprawa kwestii organizacji i zarządzania klubem. Na walnym zebraniu odwołany został stary, zasłużony dla UKS Jedynki zarząd, a w jego miejsce wybrane zostały nowe władze. Prezesem klubu został Piotr Górnikiewicz, a jego zastępcami Jacek Brzeziński i Andrzej Zoń. Ambitny i myślący perspektywicznie skład zarządu klubu gwarantował nie tylko nowoczesne podejście do jego prowadzenia, ale również ambitne plany związane z drużyną oraz chęć działania. Jak się okazało od słów do czynów było bardzo blisko. Nowy zarząd bardzo szybko wziął się za szukanie sponsorów, gdyż jak wiadomo bez nich w obecnym sporcie nie da się nic osiągnąć. Gwarancje budżetu na właściwym poziomie automatycznie przyniosły za sobą pomysł, aby jeszcze raz spróbować gry w 2. Lidze. UKS Jedynka porozumiała się z klubem Częstochowianką, której nie było stać na grę na tym poziomie w sezonie 2012/2013 i dzięki temu w nadchodzącym roku nasze siatkarki ponownie będziemy mogli oglądać w rozgrywkach 2. ligi prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

 

Oczywiście nikt jednak nie zamierzał kupować miejsca w 2. Lidze i ponownie walczyć o utrzymanie. Kolejnym krokiem zarządu było więc wzmocnienie zarówno sztabu trenerskiego, jak i kadry zawodniczej zespołu. Na stanowisko pierwszego trenera UKS Jedynka zakontraktowała Bogdana Dudka, który ostatnio prowadził drużynę UKS I LO Łańcut. Jest to doświadczony trener, który w swojej karierze wprowadzał już zespół z Łańcuta na zaplecze ekstraklasy. Ponadto trener ten w swojej bogatej karierze reprezentował również barwy takich klubów jak Patria Sędziszów Młp. czy AKS Resovia Rzeszów. Jego doświadczenie z pewnością przyda się młodej, tworzącej się drużynie.

 

Skoro już mowa o zespole, to tutaj również zaszło sporo zmian. Z ubiegłorocznego składu w UKS Jedynce zdecydowały się pozostać Sylwia Styrkowiec, Joanna Madzia, Barbara Gębiś, Ewa Stolarz, Weronika Wyroba, Magdalena Kosałka oraz Paulina Jachym. Do tej grupy, w wyniku testów organizowanych przez klub, na których zaprezentowało się wiele zawodniczek, dołączone zostały nowe nabytki tarnowskiej Jedynki. Celem było zbudowanie zespołu będącego mieszanką młodości i doświadczenia. W nowo powstałym zespole nie brakuje więc siatkarek znanych od dłuższego czasu z dobrych występów na parkietach 2. Ligi, jak i zawodniczek, będących dopiero u progu swojej kariery. I tak w zespole Jedynki w nadchodzącym sezonie obserwować będziemy mogli:


- Urszulę Dziadosz – przyjmująca, ostatnio występowała w 3-ligowym zespole SST Lubcza Racławówka
- Monikę Malicką – 19-letnia środkowa, do niedawna zawodniczka SMS Mielec będąca również w szerokim składzie ekstraklasowego zespołu miejscowej Stali
- Katarzynę Bardo – 19-letnia rozgrywająca pochodząca z Tarnowa, do niedawna zawodniczka SMS Mielec
- Sabinę Podlasek – 20-letnia skrzydłowa, w ubiegłym sezonie PWSZ Karpaty Krosno
- Natalię Wójcik – 20-letnia przyjmująca, w ubiegłym sezonie PWSZ Karpaty Krosno
- Małgorzatę Hajduk – środkowa, w ubiegłym roku Siarka Tarnobrzeg, wcześniej m.in. UMKS Łańcut
- Małgorzatę Młocek – rozgrywająca, w ubiegłym sezonie Extrans Patria Sędziszów Małopolski
- Katarzynę Kutyła – 21-letnia środkowa, wychowanka MOSiR Jasło, w ubiegłym sezonie Extrans Patria Sędziszów Małopolski
- Klaudię Szubart – libero grającą ostatnio w Siarce Tarnobrzeg
- Alicję Warchoł – 21-letnia skrzydłowa, do niedawna Wisła Kraków
- Aleksandrę Stachowicz – 20-letnia rozgrywająca, w ubiegłym sezonie Wisła Kraków
- Alicję Leszek – 21-letnia środkowa, w ubiegłym sezonie Wisła Kraków

 

Duże wzmocnienia niosą oczywiście za sobą wysokie, lecz jak najbardziej realne cele. W sezonie 2012/2013 założeniem drużyny jest walka w górnej połowie tabeli II Ligi i w miarę możliwości awans do play-off. W dłużej perspektywie ambicją klubu jest stworzenie w Tarnowie mocnej, stabilnej drużyny, która będzie w stanie grać na poziomie I Ligi. W chwili obecnej zarząd skupia się jednak na stworzeniu mocnego trzonu zespołu gwarantującego długoterminowe sukcesy.

 

UKS Jedynka nie zapomina również o swojej działalności w ramach szkolenia młodzieży. W najbliższym sezonie, już tradycyjnie, reprezentacje tego klubu wystąpią w rozgrywkach wszystkich kategorii młodzieżowych. Ponadto do 4. Ligi zgłoszony zostanie zespół rezerw, w którym występować będą w większości juniorki i kadetki tarnowskiego klubu. Ma to na celu dalsze szkolenie własnych wychowanek, gdyż jak wiadomo to właśnie z miejscowymi zawodniczkami kibice utożsamiają się najbardziej i to one w dalszej przyszłości mają stanowić o sile tarnowskiego klubu.

 

Zawodniczki pierwszego zespołu rozpoczynają sezon przygotowawczy treningami 8 sierpnia, a 15 sierpnia wyjeżdżają na obóz do Giżycka. Po powrocie z obozu rozpocznie się cykl sparingów, który pozwoli przygotować w pełni drużynę do nadchodzącego sezonu.

 

 

źródło: http://sportowytarnow.pl/2012/06/28/nowe-wladze-nowe-cele-uks-jedynki/