Media

I LIGA K: TARNOWIANKI NADAL W GRZE O TRZECIĄ LOKATĘ

10.04.2019

Grupa Azoty Tarnów pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 w trzecim spotkaniu o trzecie miejsce i pozostała w grze. Przyjezdne nie wykorzystały swoich szans szczególnie w trzecim secie, w którym prowadziły 23:21. Już jutro odbędzie się czwarty mecz pomiędzy tymi ekipami.

Trzeci mecz o najniższy stopień podium rozpoczął się po myśli MKS-u, po błędzie rywalek ekipa z Zagłębia prowadziła 3:1. Sytuacja na boisku szybko zmieniła się na korzyść gospodyń, przyjezdne popełniły błędy własne i przy stanie 3:5 grę przerwał trener Adam Grabowski. Tarnowianki poszły za ciosem, asem serwisowym popisała się Paulina Głaz i było 9:6 dla gospodyń. Przy serii Magdaleny Pytel drużyna z Małopolski powiększyła przewagę do pięciu punktów (12:7). Dąbrowianki po punktowych atakach Katarzyny Brydy zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty (12:14). Inicjatywa w dalszym ciągu należała do podopiecznych Michała Beteli. Tarnowianki na skutek błędów własnych straciły całą przewagę, MKS do walki poderwała Dorota Ściurka, która popisała się serią zagrywek, punkty w ataku zdobyła Małgorzata Lis i zespół gości prowadził 20:19. Końcówka seta to popis gry gospodyń, przy stanie 21:21 trzema punktowymi blokami popisała się Magdalena Jurczyk, a seta też skutecznymi blokiem na Sandrze Szczygioł zakończyła Joanna Sikorska.

W drugim secie meczu ekipa z Tarnowa prowadziła 4:2 po bloku Magdaleny Pytel. MKS doprowadził do remisu, a następnie miał jeden punkt przewagi po atakach Aleksandry Lipskiej (5:4). Był to chwilowy zryw zespołu gości, przy serii zagrywek Magdaleny Pytel tarnowianki prowadziły 9:5. Ta przewaga gospodyń była niezagrożona, przyjezdne grały czytelnie, siatkarki z Tarnowa po kontrataku Magdaleny Szabó powiększyły swoją przewagę do pięciu punktów (15:10). Kolejna seria zagrywek Pytel dała miejscowej ekipie siedmiopunktową przewagę (18:11). Set toczył się pod zupełne dyktando zespołu z Tarnowa, odrzucone od siatki dąbrowianki były tłem dla swoich rywalek. Grę gospodyń napędziła Joanna Sikorska i po jej atakach było 23:13 dla miejscowej ekipy. Seta atakiem zakończyła Magdalena Pytel.

Zespół z Dąbrowy Górniczej na początku dotrzymał kroku swoim rywalkom i remisował (4:4, 6:6). Po ataku Magdaleny Szabó Jedynka prowadziła 8:7, a błąd własny w ataku Aleksandry Lipskiej oraz atak z piłki przechodzącej Magdaleny Jurczyk dały gospodyniom trzypunktowa przewagę (11:8). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Adama Grabowskiego była dobrym posunięciem, jego podopieczne nie dawały za wygraną, ciężar gry na siebie wzięła Sandra Szczygioł i dzięki niej MKS remisował 14:14. Do stanu 20:20 obie drużyny grały punkt za punkt, żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Dwa błędy własne tarnowianek sprawiły, że przy stanie 20:22 o przerwę na żądanie poprosił trener Michał Betleja. Jak się później okazało było to dobre posunięcie, przy stanie 23:21 MKS stanął. Magdalena Pytel ponownie dała znać o sobie, jej koleżanki punktowały w bloku i ten element okazał z być kluczowy w odniesieniu zwycięstwa w tym secie.

MVP: Joanna Sikorska

Grupa Azoty PWSZ Tarnów- MKS Dabrowa Górnicza 3:0
(25:22, 25:17, 25:23)

Składy zespołów:
Jedynka: Szabó, Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Guzikiewicz (libero) oraz Mazurek (libero)
MKS: Bryda, Stroiwąs, Lis, Ściurka, Michalewicz, Szczygioł, Colik (libero) oraz Lipska, Czerwińska, Wilczek, Szynkiel i Bodasińska (libero)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla MKS-u