Media

I LIGA K: DĄBROWIANKI BLIŻEJ ZAJĘCIA TRZECIEGO MIEJSCA

01.04.2019

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonały Jedynkę Tarnów w drugim meczu o trzecie miejsce. Przyjezdne dzielnie walczyły w pierwszych dwóch partiach, w trzeciej nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały ją wysoko. Dąbrowianki potrzebują jednej wygranej aby uplasować się na trzecim miejscu.

Drugi mecz o trzecie miejsce w I lidze kobiet rozpoczął się od prowadzenia zespołu gości 3:1. Dąbrowianki wyrównały po ataku Doroty Ściurki (4:4), inicjatywa należała do zespołu gości. Z dobrej strony pokazała się Sabina Podlasek, bezpośrednio z zagrywki punkty zdobyła Magdalena Pytel i było 12:7 dla tarnowianek. Gospodynie przy serii zagrywek Sandry Szczygiołzbliżyły się na jeden punkt do drużyny z Małopolski (15:16). Podopieczne trenera Adama Grabowskiego wyrównały stan seta po kontrataku Małgorzaty Lis (17:17) i przejęły inicjatywę na boisku. Dwa asy serwisowe w wykonaniu Agaty Michalewicz sprawiły, że MKS prowadził 23:20. Seta atakiem zamknęła Sandra Szczygioł.

W drugim secie meczu na początku obie drużyny grały punkt za punkt (4:4, 6:6, 8:8). Po raz kolejny dała o sobie znać Agata Michalewicz,przyjezdne miały problemy z przyjęciem jej zagrywek, popełniły proste błędy w ataku i przegrywały 8:15. Do stanu 20:13 trwała przewaga i dominacja dąbrowianek. Ta przewaga sprawiła, że gospodynie rozluźniły się i inicjatywę na boisku przejęły siatkarki z Tarnowa. W polu zagrywki dobrze spisała się Magdalena Jurczyk, punktowała Klaudia Grzelak i ekipa gości przegrywała 20:21. Końcówka seta należała do miejscowej ekipy, nie do zatrzymania w ataku była Sandra Szczygioł i to ona zakończyła tego seta.

Po ataku Pauliny Stroiwąs MKS prowadził 4:2. Przyjezdne nie kończyły ataków własnych, nadziewały się na szczelny blok dąbrowianek i przy serii Sandry Szczygioł przegrywały 4:9. Tarnowianki nie potrafiły zniwelować strat dzielących ich do dąbrowianek i były w odwrocie. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Sandra Szczygioł MKS powiększył dystans do sześciu punktów (15:9). W drużynie z Tarnowa szwankowało przyjęcie, przy zagrywkach Pauliny Stroiwąs było 21:10. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Katarzyna Bryda.

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:21, 25:20, 25:13)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla MKS-u

Składy zespołów:
MKS: Stroiwąs (13), Bryda (8), Lis (5), Ściurka (5), Michalewicz (8), Szczygioł (15), Colik (libero), oraz Wilczek i Bodasińska (libero)
PWSZ: Grodzka (7), Szabo (3), Pytel (8), Podlasek (11), Bałdyga (2), Grzelak (5), Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Jurczyk (2) i Mazurek (libero)