Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Warszawianki doprowadzają do remisu w półfinale [ZDJĘCIA]

18.03.2019

W niedzielnej rywalizacji tarnowsko – warszawskiej, każdy wynik był możliwy. Grupa Azoty PWSZ Tarnów po sobotniej wygranej chciała wygrać po raz drugi i w komfortowej sytuacji jechać do stolicy Polski.

W pierwszej partii tarnowianki od początku prowadziły, jednak warszawski blok oraz atak doprowadził do bardzo nerwowej końcówki. W niej to górą były stołeczne siatkarki, które wygrały 29:27. W drugiej odsłonie tego meczu, tarnowskie siatkarki wyciągnęły wnioski ze swoich błędów wyrównując stan rywalizacji. Trzeci set znów pod dyktando siatkarek ze stolicy, które bezlitośnie punktowały każdy błąd tarnowskich siatkarek. Wisła wygrała 25:19 i objęła prowadzenie w tym spotkaniu 2:1.

Czwarta odsłona tego meczu to walka punkt za punkt. Tarnowskie siatkarki objęły prowadzenie i do końca tej partii dobrze grały blokiem oraz w ataku. W efekcie udało się wyrównać stan rywalizacji po zwycięstwie 25:18. W tie-breaku nie było już czasu na pomyłki. Od początku warszawianki znów zagrały mocną zagrywkę, z którą gospodynie nie potrafiły sobie poradzić. Pozwoliło im wygrać finałową partię 15:11 i całe spotkanie 3:2.

 

Stan rywalizacji remisowy 1:1, a najbliższe dwa spotkania rozegrane zostaną w Warszawie w hali na Bemowie.

foto: Tomasz Schenk 

http://www.rdn.pl/sport/warszawianki-doprowadzaja-remisu-polfinale-zdjecia?fbclid=IwAR11mNZwu2XHQLgcyJdbesqgVwaYuC7q1eMnX7-ZK3oogxc-yvHaEa3kmRU