Media

I LIGA K: TARNOWIANKI MELDUJĄ SIĘ W PÓŁFINALE

11.03.2019

Tarnowianki w trzecim meczu pierwszej fazy play-off pokonały na wyjeździe zespół z Opola 3:1 (25:19, 25:20, 18:25, 25:18). W rywalizacji z Uni siatkarki Grupy Azoty straciły tylko dwa sety, co oznacza, że to one zagrają w półfinale rozgrywek I ligi kobiet.

Siatkarki z Tarnowa zaczęły pierwszego seta od prowadzenia 8:4. Dobra gra pozwoliła utrzymać sporą przewagę w tej partii, którą zawodniczki Grupy Azoty PWSZ ostatecznie wygrały 25:19.

Drugi set rozpoczął się od skutecznej akcji Jurczyk. Przy stanie 4:3 mocno na lewym skrzydle zaatakowała Ciesiulewicz. Przy zagrywce PytelTarnów wyszedł na prowadzenie 8:5. Szóste oczko dla swojej drużyny zdobyła z drugiej linii Maternia. Przy stanie 9:7 długą wymianę zakończyły na swoją korzyść opolanki. Do remisu doprowadził błąd w ataku przyjezdnych. W następnej akcji piłkę przechodzącą wykorzystała Pacak. Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił Michał Betleja. Tarnowianki w końcówce seta dobrze zagrały blokiem, w ataku świetnie spisywała się Sikorska. Decydujący punkt dla swojej drużyny zdobyła blokiem Pytel.

Trzeci set rozpoczęła atakiem ze środka Witowska. Opolanki prowadziły już 0:4, złą passę przerwała atakiem z lewej strony Sikorska. Przy stanie 1:6 o czas poprosił Michał Betleja. Po nim gospodynie zagrały dobrze blokiem. Opolanki wypracowały sobie sporą przewagę, której nie wypuściły do końca seta, ostatecznie wygrały tę partię 18:25.

Czwarta partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia Sikorskiej z prawej strony. W odpowiedzi obiła blok Ciesiulewicz (1:1). W następnej akcji atakowała Grzelak. Przy stanie 4:2 Bałdyga oraz Pytel postawiły skuteczny blok, wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Uni. Po nim zdobyła punkt Szabó (6:2). Przy stanie 13:7 skutecznie blokowała Pytel. Tarnowianki już do końca seta kontrolowały wynik. Wygrały czwartą partię 25:18 i cały mecz 3:1.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(19:25, 20:25, 25:18, 18:25)

Składy zespołów:
Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Bałdyga, Pytel, Sikorska, Jurczyk, Grzelak, Szabó, Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Głaz, Grodzka, Podlasek
Uni Opole: Pacak, Mras, Gierak, Ciesiulewicz, Witowska, Maternia, Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Sobiczewska, Gajer

Stan rywalizacji: 3:0 dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów