Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Tarnowianki trzeci raz ograły Uni Opole. Z kim zmierzą się w półfinale?

11.03.2019

Również na wyjeździe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie dały szans ekipie Uni Opole, drugi raz z rzędu pokonując ją w stosunku 3-1. Oznacza to, że podopieczne Michała Betlei awansowały do fazy półfinałowej play-off, gdzie w rywalizacji pozostały tylko cztery zespoły. Z pewnością zaskoczeniem jest rywal, z którym przyjdzie się zmierzyć tarnowiankom w walce o finał ligi.

Mimo wyjątkowo wczesnej pory rozgrywania meczu w Opolu (zawody wystartowały o godz. 12.00) sportsmenki sponsorowane przez Grupę Azoty wyszły na parkiet skoncentrowane i wygrały dwie pierwsze partie. Z pewnością wpływ na ich postawę miał również doping najwierniejszych fanów, którzy zjawili się w stolicy polskiej piosenki. Będąc pod ścianą gospodynie zmobilizowały się i wygrały trzeciego seta, jednak z ich strony był to już ostatni pozytywny akcent na przestrzeni całej rywalizacji. Zawodniczki spod góry św. Marcina przypieczętowały zasłużony awans, ogrywając przeciwniczki do 18 w czwartej odsłonie starcia. Tarnowianki w meczach ćwierćfinałowych straciły tylko dwie partie i zaledwie trzy razy pozwoliły zespołowi Uni zdobyć w secie powyżej 20 punktów.

Pozostałe serie pierwszej rundy play-off przyniosły sporo niespodzianek. Nas interesowała szczególnie rywalizacja Solnej Wieliczka z Wisłą Warszawa. Siatkarki ze stolicy, które po sezonie zasadniczym zajmowały dopiero siódme miejsce, łatwo bo bez przegranego meczu wyeliminowały zespół z zachodniej Małopolski. To one będą zatem przeciwniczkami Grupy Azoty PWSZ Tarnów w półfinale. Takie rozwiązanie z pewnością bardziej pasuje reprezentantkom naszego miasta, ponieważ w bieżących rozgrywkach obie konfrontacje przeciwko Wiśle kończyły się zwycięsko dla podopiecznych Michała Betlei.

W najlepszej czwórce I ligi znalazły się również zespoły MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz Jokera Świecie. Odpadł za to Energetyk Poznań, który był wyżej rozstawiony niż drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego. Serie ćwierćfinałowe dostarczyły mniejszych emocji niż można się było spodziewać. Wszystkie zakończyły się po zaledwie trzech meczach. Ciekawiej wygląda walka o utrzymanie. O ile pewnym jest już, że I ligę opuszcza WTS Włocławek po trzech porażkach z Karpatami Krosno, to morderczy bój czeka jeszcze Szóstkę Mielec i Mazovię Warszawa. Mielczanki prowadziły w serii 2-0, ale przegrały oba spotkania przed własną publicznością. Tak więc o losie drużyn zdecyduje wynik piątego starcia, które odbędzie się w Warszawie.

Zasady drugiej rundy play-off są identyczne jak pierwszej. Zespoły grają do trzech wygranych spotkań. Przewagę własnej hali posiada ekipa, która po fazie zasadniczej zajmowała wyższe miejsce w tabeli. Zwycięzca serii trafi do finału, przegrany natomiast powalczy o trzecią lokatę. Rywalizacja pomiędzy Grupą Azoty PWSZ Tarnów a Wisłą Warszawa rozpocznie się 16 i 17 marca.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3-0 (25-20, 25-17, 25-15)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3-1 (25-21, 12-25, 25-13, 25-18)

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1-3 (19-25, 20-25, 25-18, 18-25)

Fot. Tomasz Schenk

https://nasz-tarnow.pl/tarnowianki-trzeci-raz-ograly-uni-opole-z-kim-zmierza-sie-w-polfinale/?fbclid=IwAR0dXsKY9F6HD6WP95OhxOEEoRrUNqiHKh3SbfQDWF_2c5Qt8u5AWq251GM