Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Historyczny wynik tarnowskich siatkarek.

11.03.2019

W ten weekend rozegrano rewanżowe pojedynki ćwierćfinałowe w pierwszej lidze siatkówki kobiet. Grupa Azoty PWSZ Tarnów po dwóch wygranych z AZS Uni Opole, rozegrały wyjazdowe spotkanie.

Od początku pierwszego seta dobra odrzucająca od siatki zagrywka i dodatkowo gra blokiem pozwoliła na wypracowanie przez tarnowianki kilku punktowej przewagi. Jednak chwila dekoncentracji doprowadziła do wyrównania. Ale w końcówce tej partii dała o sobie znać Magdalena Szabó, która silnym atakiem dała prowadzenie w tym spotkaniu.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym tarnowianki prowadziły. Jednak w połowie tej odsłony znów opolanki zdobyły kilka punktów po błędach tarnowianek. Ale mimo to zimną krew do końca zachowały siatkarki trenera Michała Betlei, które do pełni szczęścia potrzebowały jeszcze jednego wygranego seta.

Jednak w trzeciej partii nie wszystko poszło po myśli zespołu z Małopolski. Gospodynie nie mające nic do stracenia zaatakowały i po chwili prowadziły 9:2. Mimo zmian w tarnowskiej drużynie opolanki wygrały tego seta i z nadziejami rozpoczęły czwartą partię. W niej znów dobrze rozpoczęły tarnowianki, które silnym atakiem i grą blokiem wypracowały sobie sporą przewagę. Dzięki temu Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrała z AZS Uni Opole 3:1 i po trzech z rzędu wygranych melduje się w półfinale pierwszej ligi.

Oprócz tarnowskiego zespołu w półfinale pierwszej ligi siatkówki kobiet zagrają Joker Świecie, MKS Dąbrowa Górnicza oraz Wisła Warszawa. Wszystkie te drużyny potrzebowały trzech pojedynków, by awansować dalej. A rywalem drużyny trenera Michała Betlei będzie zespół ze stolicy. Pierwsze dwa spotkania tarnowianki rozegrają w sobotę i niedzielę.

foto:Tomasz Schenk

http://www.rdn.pl/sport/historyczny-wynik-tarnowskich-siatkarek-zdjecia?fbclid=IwAR3WP9QKCXR9ObOl364Plo4qQdqTOWZzj0WlmQ5xZWjtIUxiZioV8ZMvDF4