Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

I liga kobiet: niespodzianki już na starcie play-offów

04.03.2019

Pierwsze spotkania fazy pucharowej na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet przyniosły sensacyjne rozstrzygnięcia. Silne drużyny z Wieliczki i Poznania są o krok od odpadnięcia z walki o mistrzostwo I ligi.

Warszawski zespół nastawiał się na co najmniej jedną wygraną w ćwierćfinałowym dwumeczu w Wieliczce, tym bardziej musiały go zatem cieszyć dwie wygrane z drugim zespołem fazy zasadniczej rozgrywek. 7R Solna zaczynała oba spotkania od wygranej w pierwszej partii, ale kolejnej sety należały do przyjezdnych, wśród których wyróżniały się zwłaszcza Elena Nowgorodczenko i Żaneta Baran. Teraz to siatkarski Ewy Cabajewskiej są w lepszej pozycji przed meczem w Warszawie zaplanowanym na 9 marca. 

Nóż na gardle poza wieliczankami mają także zawodniczki Enei Energetyka Poznań, które dwukrotnie przegrały na swoim terenie z Jokerem Mekro Energoremont Świecie, a w dwumeczu ugrały zaledwie jednego seta. Przewagę własnego parkietu wykorzystał za to zespół z Tarnowa, który pokonał 3:0 i 3:1 akademicki klub z Opola. Jeszcze pewnie ze swoim ćwierćfinałowym rywalem rozprawił się MKS Dąbrowa Górnicza, który dwa razy okazał się wyraźnie lepszy od rywala z Gliwic.

Klub z Dąbrowy wzbudził więcej emocji tym, co działo się przed rozpoczęciem play-offów niż samymi spotkaniami. Nie wiadomo było, czy zespół czekający od miesięcy na wypłaty w ogóle przystąpi do kolejnej rundy, ani czy jego trenerem pozostanie Adam Grabowski, który złożył na początku lutego wypowiedzenie umowy o pracę. Dzień przed pierwszym spotkaniem z KŚ AZS Politechniki Śląskiej pojawiły się informacje, że klubowi udało się rozliczyć zeszłoroczną dotację od miasta i może być spokojniejszy o przyszłość. Co nie oznacza, że w MKS-ie jest sielankowo: zawodniczki czekają na prezent na Dzień Kobiet od prezesa Tomasza Krawczyka, czyli innymi słowy chcą do 8 marca otrzymać część zaległych pieniędzy. 

W walce o utrzymanie w trudnej sytuacji są kluby z Włocławka i Warszawy. WTS, ostatni zespół w tabeli, spodziewanie przegrał dwa wyjazdowe mecze w Krośnie, natomiast mielecka Szóstka pod wodzą Romana Murdzy pokonała w dwóch ostatnich spotkaniach BlueSoft Mazovię Warszawa i do pozostania w I lidze wystarczy im jedna wygrana.

autor: Michał Kaczmarczyk

źródło: https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/808349/i-liga-kobiet-niespodzianki-juz-na-starcie-play-offow

foto: Tomasz Schenk