Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

1 liga siatkówki kobiet. Dwie porażki Uni Opole z Azotami Tarnów

03.03.2019

Uni Opole przegrało dwa pierwsze, wyjazdowe mecze ćwierćfinałowe z Azotami Tarnów. Zdobyło w nich łącznie tylko jednego seta.

By myśleć o tym, by obecny sezon kończy walką o podium 1 ligi, siatkarki Uni musiała przełamać niemoc, jaka towarzyszył im podczas meczów z Azotami w fazie zasadniczej. Oba te spotkania kończyły się bowiem wygraną tarnowianek 3:1. Co ciekawie, obie drużyny zakończyły sezon regularny z identycznym bilansem 20 zwycięstw i 6 porażek. Azoty uplasowały się jednak na 3., a Uni dopiero na 6. miejscu w tabeli, ponieważ opolanki aż dziewięć razy triumfowały za dwa punkty, czyli dopiero po tie-breaku. Pierwszy mecz serii ćwierćfinałowej ułożył się dla nich jeszcze gorzej niż oba wcześniejsze starcia z Azotami.

W żadnym z setów nie były one w stanie nawiązać z rywalkami wyrównanej walki, co brutalnie odzwierciedlały wyniki poszczególnych setów. Tylko w pierwszym Uni dobiło do granicy 20 zdobytych punktów. W każdej z partii Azoty szybko wypracowywały sobie bezpieczną przewagę i potem nie miały żadnych problemów z jej utrzymywaniem. Siatkarki z Opola kiedy już miały szansę nieco się zbliżyć do przeciwniczek, to brakowało im wyraźnie siły ognia. Zagrały de facto jeden z najgorszych meczów w sezonie i zdecydowanie miały o czym myśleć przed niedzielną konfrontacją. Zaczęły ją jednak równie słabo, bo w secie otwarcia Azoty wygrywały już nawet 19:13. Ale m.in. seria dobrych zagrywek Dominiki Witowskiej doprowadziła do nagłego zwrotu akcji i zrobiło się 21:21. Potem jednak w Uni nastąpił kolejny przestój, który kosztował już przegraną. Dopiero w drugiej odsłonie drugiego starcia obserwowaliśmy opolską ekipą taką, jaką chcielibyśmy oglądać przez cały czas. Kompletnie zdominowała ona bowiem tarnowianki i, pod dowództwem, Marty Ciesiulewicz wygrała aż 25:12. Ale w kolejnej partii role się odwróciły. Za komentarz wystarczy wynik - 25:13 dla Azotów. Później gospodynie poszły za ciosem i kiedy w czwartym secie odjechały na 17:8, było już jasne, że nie wypuszczą drugiej wygranej z rąk.

I mecz Azoty Tarnów - Uni Opole 3:0 (25:20, 25:17, 25:15) Uni: Mras, Ciesiulewicz, Witowska, Sobiczewska, Gierak, Pacak, Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Gajer.

II mecz Azoty Tarnów - Uni Opole 3:1 (25:21, 12:25, 25:13, 25:18) Uni: Mras, Ciesiulewicz, Witowska, Sobiczewska, Gierak, Pacak, Szczygłowska (libero) oraz Gajer, Maternia, Michalak.

źródło: https://nto.pl/1-liga-siatkowki-kobiet-dwie-porazki-uni-opole-z-azotami-tarnow/ar/13933689?fbclid=IwAR0QpkwEsLiLcZIairiX9JoMunf5WPMTCdjpV72qn-UwTZYcDomzD-mUcmw#sport

autor: Wiktor Gumiński

foto: Tomasz Schenk