Media

Pierwszy krok zrobiony. Tarnowskie siatkarki prowadzą 1-0 z Uni Opole

03.03.2019

Rozpoczęła się faza play-off I siatkarskiej ligi kobiet. W Tarnowie zmierzyły się drużyny zajmujące po rundzie zasadniczej odpowiednio trzecie i szóste miejsce. Faworytki, czyli zawodniczki Grupy Azoty PWSZ potwierdziły swoje aspiracje, bez straty seta pokonując Uni Opole. Nagrodą MVP została uhonorowana Magdalena Pytel

W play-offach liczy się już każdy mecz, więc koncentracja jest u wszystkich drużyn. To jest wygrana dopiero jedna bitwa, więc trzeba trochę ostudzić euforię po dzisiejszym spotkaniu. Mam nadzieję, że z Opolem poradzimy w trybie energooszczędnym. Cieszy mnie jakość prezentowana przez dziewczyny oraz ich profesjonalne podejście do rywalizacji – powiedział Michał Betleja, trener Grupy Azoty PWSZ Tarnów.

Pierwsza partia spotkania okazała się być najbardziej wyrównaną, choć i tak gospodyniom zbudowanie przewagi nie zajęło dużo czasu. Po kiwce Joanny Sikorskiej było 11-7, a po kontrze skończonej przez Magdalenę Szabó 15-9. Opolanki próbowały odrabiać straty ryzykując przy zagrywce, jednak ten pomysł się nie sprawdził. W efekcie miejscowy zespół często otrzymywał punkty sprezentowane przez rywalki. Swoje zrobił również blok. Po zastopowaniu w ten sposób przeciwniczek, Grupa Azoty PWSZ prowadziła 21-15. Set skończył się za sprawą ataku Magdaleny Pytel.

Po tak dobrym otwarciu tarnowskie zawodniczki nie spoczęły na laurach. Wręcz przeciwnie, zdając sobie sprawę, że w play-offach szkoda sił na każdego straconego seta kontynuowały dobrą grę. Atak Klaudii Grzelak sprawił, że na tablicy został wyświetlony wynik 8-4. Z kolei błąd rywalek zwiększył dystans dzielący je od gospodyń do sześciu oczek. W połowie seta podopiecznym Michała Betlei przytrafił się lekki kryzys, szybko przezwyciężony dzięki akcji Grzelak. Swoje dorzuciła również fenomenalnie dysponowana Pytel, która punktowała zarówno w ataku, jak i blokiem. W nagrodę ponownie to jej przypadł zaszczyt zakończenia seta.

Trzecia odsłona była już tylko formalnością. Ekipa Uni odstawała od gospodyń pod względem umiejętności. Co prawda opolanki próbowały się jeszcze mobilizować poprzez głośne okrzyki po każdej wygranej akcji, jednak na niewiele się to zdało. Miejscowe popełniały bardzo mało błędów i swoją skutecznością wytrącały z rąk przeciwniczek wszystkie atuty. Świetna obrona zawodniczek spod góry św. Marcina pozwoliła uzyskać prowadzenie 9-4. Z kolei blok pary Sikorska-Pytel sprawił, że rywalki coraz częściej wstrzymywały rękę przy ataku. Same natomiast bardzo rzadko potrafiły zatrzymywać ofensywne poczynania tarnowianek. Prowadzenie Grupy Azoty rosło po kiwce Klaudii Grzelak (16-11) oraz kontrze skończonej przez Magdalenę Szabó (19-12). Na dokładkę punkty bezpośrednio po zagrywce zdobyły Magdalena Pytel oraz Paulina Bałdyga. Zawody dobiegły końca, gdy Magdalena Szabó umieściła piłkę w polu gry bronionym przez rywalki.

Dzisiaj na hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza zostanie rozegrane drugie starcie pomiędzy Grupą Azoty PWSZ Tarnów a Uni Opole. Początek rywalizacji o godz. 17.00.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3-0 (25-20, 25-17, 25-15).