Media

I LIGA K: UDANE ROZPOCZĘCIE PLAY-OFF PRZEZ TARNOWIANKI

02.03.2019

Drużyna PWSZ Azoty Tarnów od zwycięstwa 3:0 nad AZS Uni Opole rozpoczęła rywalizację w fazie play-off. Dominacja i przewaga podopiecznych Michała Betlei nie podlegała żadnej dyskusji, ekipa gości tylko w pierwszym secie nawiązała wyrównaną grę z tarnowiankami w pozostałych dwóch była tłem.

Na początku meczu wynik oscylował wokół remisu, po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Magdalena Szabo było 8:5 dla tarnowianek. Opolanki nie zagrały dobrze w przyjęciu i przełożyło się to na ich mało skuteczną grę w ataku. Przyjezdne traciły dystans punktowy do tarnowianek, kolejny kontratak, tym razem Joanny Sikorskiej sprawił, ze było 13:8 dl zespołu z Małopolski. Dystans wzrósł do sześciu punktów na korzyść podopiecznych Michała Betlei (15:9). Przyjezdne nie potrafiły zniwelować strat dzielących ich do gospodyń. Pojedyncze akcje Ilony Gierak, czy Marty Ciesiulewicz na niewiele się zdały. Chwilowy przestój tarnowianek zmusił ich trenera do przerwania gry (22:19). Po nim jego podopieczne postawiły szczelny blok, w ataku punktowała Magdalena Szabo i było 24:19. Set ten zakończył się wygraną gospodyń w stosunku 25:20.

Ekipa z Tarnowa poszła za ciosem, odrzuciła swoje rywalki od siatki i przy serii Joanny Sikorskiej było 10:4 dla drużyny z Małopolski. Zespół z Opola był w odwrocie, mylił się w ataku i był tłem dla tarnowianek. Kolejny błąd własny zespołu z Opola zmusił ich trenera do przerwania gry było wówczas 17:9 dla miejscowej ekipy. AZS zdobył kilka punktów z rzędu, punktowała Weronika Sobiczewska i dystans zmalał do pięciu punktów na korzyść tarnowianek (17:12). Opolanki były tłem dla dobrze dysponowanych gospodyń. W drużynie z Tarnowa punktowała Klaudia Grzelak, czujnie na siatce zagrała Magdalena Jurczyk i było 23:17. Seta zamknęła Magdalena Pytel i w meczu było 2:0 dla tarnowianek.

Gospodynie nie zwalniały tempa i nadal były w natarciu, po kontrataku Joanny Sikorskiej tablica wyników wskazała wynik 5:1 dla tarnowskich siatkarek. Ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Szabo, tarnowianki punktowały w kontratakach i ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (14:7). Opolanki zniwelowały różnicę punktową do czterech (15:11), ale na więcej nie było je stać. Przy serii zagrywek Klaudii Grzelak dystans dzielący obie drużyny wzrósł do ośmiu punktów (20:12). Przyjezdne całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. Miejscowe siatkarki zdobyły punkty bezpośrednio z zagrywki, a mecz atakiem zakończyła Magdalena Szabo.

MVP: Magdalena Pytel

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:0
(25:20, 25:17, 25:15)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Grupa Azoty PWSZ Tarnów