Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Tarnowskie siatkarki zagrają o Ligę Siatkówki Kobiet

02.03.2019

Startuje druga runda w pierwszej lidze siatkówki kobiet. Osiem pierwszych drużyn rywalizować będzie o awans Ligi Siatkówki Kobiet. Natomiast cztery ostatnie powalczą o uniknięcie spadku do drugiej ligi.

Rundę play off rozpoczynają pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty Unii Tarnów. Zespół trenera Michała Betlei w pierwszej rundzie walki o awans do ligi Siatkówki Kobiet zmierzy się z AZS Uni Opole. W rundzie zasadniczej tarnowianki w obu spotkaniach były górą, jednak druga faza rywalizacji rządzi się swoimi prawami. Do zespołu z Małopolski na zasadzie transferu medycznego dołączyła rozgrywająca Aleksandra Stachowicz. Grająca w ubiegłym sezonie zawodniczka zastąpi kontuzjowaną Aleksandrę Mikołajewską. Spotkania w pierwszej fazie play-off toczą się do trzech wygranych. Dwa pierwsze pojedynki w Tarnowie, w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza w sobotę o godzinie 18 i w niedzielę o 17.

Natomiast Szóstka Mielec rozpoczyna walkę o pozostanie w gronie pierwszoligowców. Drużyna z Podkarpacia zmierzy się z Mazovią Blue Soft Warszawa. W rywalizacji do trzech wygranych pojedynków, mielczanki pierwsze dwa stoczą w stolicy. Drużyna która wygra pozostanie na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet, przegrana będzie musiała w przyszłym sezonie walczyć o powrót do pierwszej ligi, grając o klasę niżej.

 

Autor: Grzegorz Golec

Foto: Tomasz Schenk

 

http://www.rdn.pl/sport/tarnowskie-siatkarki-zagraja-o-lige-siatkowki-kobiet?fbclid=IwAR0sy13gfYTSK12PykSOr5opR5WfyxPRJsoFL3YGsnJ6WXd1WkQXY9Wv1aw