Media

Grupa Azoty PWSZ Tarnów lepsza od Energetyka Poznań. Nie brakowało emocji w trakcie meczu

17.02.2019

Tarnowianki pokonały dotychczasowego wicelidera tabeli 3:0 (25:19, 27:25, 25:21). Energetyk Poznań nie wykorzystał swojej szansy, mimo tego, że zawodniczki tej drużyny objęły spore prowadzenie zarówno w drugim jak i trzecim secie. Zawodniczki tarnowskiej "Jedynki" skutecznie odrabiały straty i to one zapisały na swoim koncie cenne punkty.

Można powiedzieć, że o losach spotkania w dużej mierze zdecydował właśnie ten drugi set. W tej partii przyjezdne zdecydowanie poprawiły swoją grę w przyjęciu i już na początku udało im się zdobyć ośmiopunktowe prowadzenie (13:5). Jednak gospodynie nie poddawały się i po ataku Joanny Sikorskiej odrobiły straty. Później gra w tej partii toczyła się punkt za punkt.

Po 25. kolejce drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów ma na swoim koncie zapisanych 19 zwycięstw. Po meczu z drużyną z poznania tarnowska "Jedynka" nadal plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli, za to Energetyk spadł z drugiej na trzecią pozycję.

Kolejne spotkanie tarnowskie siatkarki rozegrają na wyjeździe, już 23 lutego zagrają rewanżowy mecz z drużyną SMS PZPS Szczyrk.