Media

I LIGA K: PEWNA WYGRANA TARNOWIANEK WE WŁOCŁAWKU

28.01.2019

W sobotnim spotkaniu w ramach 22. kolejki I ligi siatkówki kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie pokonały zespół z Włocławka 3:0 (25:15, 25:19, 25:23).

Początek pierwszej partii był zacięty, przy stanie 4:5 dla gospodarzy urazu kolana doznała tarnowska rozgrywająca – Aleksandra Mikołajewska. Na boisku pojawiła się Paulina Bałdyga. Zespół z Włocławka wysunął się na prowadzenie 8:4 i o czas poprosił Michał Betleja, ale cały czas przewagę miały zawodniczki z Włocławka. Dobra zagrywka Magdaleny Pytelpozwoliła odrobić straty (8:10). Błędy rywalek oraz dobre ataki Joanny Sikorskiej spowodowały, że tarnowianki objęły prowadzenie 12:11. O przerwę dla swojego zespołu poprosił trener gospodyń. Po niej tarnowianki wysunęły się na prowadzenie (20:12). Dobrze na środku spisywała się Jurczyk (22:13) i Grupa Azoty PWSZ Tarnów już do końca seta kontrolowała wynik, a ostatni punkt w tej partii zdobyła Magdalena Pytel (25:15).

Początek drugiego seta również był zacięty (7:7). Przy stanie 9:7 o czas poprosił trener z Włocławka, ale po nim nie udało się przyjąć rywalkom zagrywki Pytel (7:10). W następnej akcji skutecznie na lewym skrzydle zaatakowała zawodniczka WTS-u (8:10), ale tarnowianki cały czas w tym secie utrzymywały kilkuunktową przewagę, w końcówce seta zwiększyły ją i pewnie wygrały drugą partię 25:19.

Na początku trzeciego seta na boisku pojawiły się Magda Szabó i Sabina Podlasek. Pierwszy punkt trafił na konto ekipy z Włocławka. W następnej akcji świetnie po prostej z prawego skrzydła zaatakowała Magda Szabó, chwilę później zdobyła też asa serwisowego (2:1). Problemy z przyjęciem tarnowianek sprawiły, ze WTS objął prowadzenie 5:2. Paulina Głaz zdobyła atakiem po skosie punkt dla swojego zespołu, tym samym odpowiedziały rywalki (6:3). Przy stanie 4:9 Michał Betleja wziął czas. Po niej drużyna gospodarzy nadal utrzymywała sporą przewagę 12:6. Wówczas o drugą przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Chwilę później za Sabinę Podlasek do gry weszła Joanna Sikorska, ale cały czas miejscowe utrzymywały zaliczkę. Tarnowianki skutecznie postawiły blok, a w następnej akcji kiwką zdobyła punkt Paulina Głaz (14:16). Dobrze w ataku spisywała się Joanna Sikorska (20:21), ale prawym skrzydle nie zawodziły włocławianki (23:20). Dwie ważne akcje wygrała Magdalena Pytel, najpierw wykorzystując piłkę przechodzącą, w kolejnej akcji skutecznie postawiła pojedynczy blok, doprowadzając tym samym do remisu. Dwa dobre ataki Sikorskiej skończyły tę partię (25:23) oraz cały mecz 3:0.

MVP: Joanna Sikorska

WTS KDBS Bank Włocławek – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(15:25, 19:25, 23:25)