Media

Pasmo zwycięstw Grupy Azoty PWSZ Tarnów zatrzymane. MKS Dąbrowa Górnicza tym razem okazał się lepszy

20.01.2019

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów uległy przyjezdnym z Dąbrowy Górniczej 1:3. Po zaciętym meczu, w którym walka toczyła się o każdy punkt, okazało się, że tym razem to zawodniczki MKS-u zapisały zwycięstwo na swoim koncie. Gospodyniom udało się wygrać tylko jednego, pierwszego seta. Przyjezdne po przegranym meczu z "Jedynką" na swoim boisku, przybyły do Tarnowa żądne rewanżu.

Mimo to podczas meczu żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. Tarnowianki okazały się lepsze tylko w pierwszym secie (25:23), pozostałe trzy zapisały się po stronie siatkarek z Zagłębia (19:25, 23:25, 25:27).

Przypomnijmy, że to pierwsza porażka tarnowianek po długim paśmie zwycięstw. To tej pory miały na koncie siedem wygranych z rzędu spotkań. Po meczu z MKS-em Dąbrową Górniczą Grupa Azoty PWSZ Tarnów spadła z drugiego na czwarte miejsce w ligowej tabeli, za to siatkarki z Zagłębia awansowały na drugą pozycję w tym zestawieniu.

Następne spotkanie drużyna z Tarnowa rozegra na wyjeździe. Tym razem zmierzy się w rewanżowym meczu z zawodniczkami WTS Włocławek.