Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Tarnowskie siatkarki bezlitosne dla rywalek z Opola

15.01.2019

Dziewiętnastą kolejkę spotkań rozegrały pierwszoligowe siatkarki. Grupa Azoty PWSZ Tarnów po wygranej w Mielcu, tym razem podejmowała na własnym parkiecie zespół AZS Uni Opole.

Rywalki podobnie jak siatkarki trenera Michała Betlei seryjnie zapisywały na swoje konto wygrane, co po słabym początku ligi pozwoliło im na awans w ligowej tabeli. Tarnowianki od samego początku narzuciły swoje warunki gry. Opolanki miały problemy z przyjęciem i nie kończyły ataków. Przez dłuższy czas utrzymała się kilku punktowa przewaga siatkarek z Tarnowa. Gospodynie były skuteczniejsze w grze na siatce czy też punktowały w kontratakach. Opolanki nie potrafiły zniwelować strat do tarnowskiej ekipy. Zespół trenera Nicoli Vettoriego całkowicie oddał pole gry swoim rywalkom. W polu zagrywki nie do zatrzymania była Magdalena Szabo, punkty w ataku zdobyła Joanna Sikorska. Set zakończył się wygraną miejscowych 25:16.

W drugim secie meczu role na parkiecie się odwróciły. Tym razem to tarnowianki miały problemy z przyjęciem a ich ataki były nieskuteczne. Dobrą serią zagrywek popisała się Marta Ciesiulewicz i przewaga zespołu z Opola wzrosła do 11 punktów. Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów i w każdym elemencie im ustępowały. Tym samym opolanki wygrały do 13 i wyrównały stan meczu.

W kolejnym secie meczu ciężar gry na siebie wzięła Paulina Głaz, zawodniczka ta zdobyła punkty w ataku i miejscowe prowadziły 6:2. Opolanki zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt po ataku Ilony Gierak. Chwilę później drużyna z Opola objęła dwupunktowe prowadzenie, punktowym blokiem popisała się Jagoda Maternia. Ich przewaga utrzymała się do stanu 14:11. Wtedy ciężar gry na siebie wzięła Joanna Sikorska, dzięki niej tarnowska drużyna odrobiła straty, a następnie prowadziła dwoma punktami. Był to ważny moment tego seta, dominacja tarnowianek na boisku trwała do stanu 21:17. Wówczas do ataku zerwały się opolanki, które doprowadziły do remisu po 22. Partia ta jednak ostatecznie padła łupem tarnowianek, dzięki dwóm blokom Magdaleny Pytel.

W ostatnim secie tego spotkania tarnowianki poszły za ciosem i po zbiciu Pauliny Głaz prowadziły 6:2. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Nicola Vettori. Na niewiele się to zdało, gospodynie raz za razem powiększały przewagę. Następnie serią skutecznych zagrywek popisała się Magdalena Jurczyk i przy jej serii było 18:9 dla gospodyń. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich przeciwniczek i powiększały swoje straty. Sytuację na boisku próbowała ratować Ilona Gierak oraz Oliwia Michalak, ale na odrabianie strat było już za późno. Tym samym w czwartym secie tarnowianki wygrały 25:14 i w całym spotkaniu 3:1.

 

 

Tarnowskie siatkarki są wiceliderem tabeli, w której prowadzi drużyna Energetyka Poznań. Już w środę, Grupa Azoty PWSZ Tarnów zagra w Toruniu z drużyną Budowlanych, zaś w sobotę gościć będzie na własnym spadkowicza z Ligi Siatkówki Kobiet MKS Dąbrowa Górnicza.

 

foto: Tomasz Schenk

www.rdn.pl

http://www.rdn.pl/sport/tarnowskie-siatkarki-bezlitosne-dla-rywalek-opola-zdjecia?fbclid=IwAR3pR-V7vMyCzqeR6IrweOpZBs1j7fxMEVX_vhoqxlP9TPeHuiNNrWhxBOk